Urzędnicy z Florydy rozszerzają alarm dengi w miarę wzrostu liczby przypadków

Urzędnicy z Florydy rozszerzają alarm dengi w miarę wzrostu liczby przypadków

Aktualności

16 sierpnia 2023 | 6:59 rano

Gwałtowny wzrost liczby przypadków dengi skłonił urzędników Florydy do wydania kolejnego ostrzeżenia zdrowotnego dotyczącego choroby przenoszonej przez komary, która do tej pory zainfekowała co najmniej 10 osób w całym stanie.

Stanowy departament zdrowia umieścił teraz hrabstwo Broward, w tym Fort Lauderdale, w stanie alertu chorobowego.

Hrabstwo jest drugim po Miami-Dade, które zostało ostrzeżone o rozprzestrzenianiu się infekcji wirusowej.

W tym roku w hrabstwie Broward wykryto dwa lokalnie zakażone przypadki dengi, Według najnowszego raportu monitoringu departamentu.

W sumie urzędnicy wiedzą o 10 lokalnie przenoszonych przypadkach wirusa w Sunshine State.

Wirus przenoszony przez komary jest również znany jako „gorączka złamań kości” w przypadku gorączki i związanego z nią bólu mięśni i stawów.

Amerykanie tradycyjnie łapali dengę, podróżując za granicę do miejsc, w których występuje – co sprawia, że ​​nowe lokalnie rozprzestrzeniające się przypadki są niezwykłe.

W sumie Floryda zgłosiła prawie 200 przypadków dengi wśród osób, które podróżowały w te obszary.

Wirus przenoszony przez komary jest również znany jako „gorączka złamań kości” w przypadku gorączki i związanego z nią bólu mięśni i stawów.
Obrazy Getty’ego
Amerykanie tradycyjnie zarazili się dengą, podróżując za granicę do miejsc, w których jest ona powszechna, takich jak pokazany na zdjęciu Bangladesz, który walczy z wybuchem wirusa.
Przyszłe publikowanie za pośrednictwem Getty Image

Denga jest przenoszona przez ukąszenia komarów i stanowi większe ryzyko dla kobiet w ciąży, niemowląt, osób starszych, osób z chorobami współistniejącymi oraz osób, które miały ją wcześniej.

Objawy dengi trwają zwykle od czterech do siedmiu dni.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/08/16/florida-officials-expand-dengue-fever-alert-as-cases-rise/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *