USA i Francja wygrają z Polską i Włochami, a siatkarska Liga Narodów w siatkówce mężczyzn będzie miała bezprecedensowy tytuł.

Stany Zjednoczone i Francja zagrają w najbliższą niedzielę w finale Siatkarskiej Ligi Narodów po pokonaniu odpowiednio Polski i Włoch w półfinale imprezy w Bolonii.

Północni, finaliści drugiej edycji, która odbyła się w 2019 roku, pokonali mistrzów świata Polska 3 setami do 0 oraz częściowymi 25-22, 25-23 i 25-13.

Spiker-odbiorca Torrey DeFalco i środkowy bloker David Smith byli wyróżnieniami dla Amerykanów.

Defalco zakończył z 13 punktami, 6 asami, a Smith z 10 punktami, 3 blokami.

Z Polaków tylko jego odpowiednik Bartos Kurek podwoił wynik, dodając 11 księgowych.

W drugim półfinale olimpijska Francja pokonała mistrzów Europy i gościła Włochy 3:0, 25-22, 25-20 i 25-15 w równych setach.

Francuzi zdołali wygrać z zagrywki, nie tylko swoimi 11 asami, ale także podającym i kapitanem Simone Giannellim, niszczącym grę Włochów z linii serwisowej.

Naprzeciwko Jean Patry, który do tej pory był najlepszym graczem w tych finałach, miał 16 punktów na wysokim poziomie w grze, wspierany przez strzelców spikerów Trevora Clevenota 15 i Ervina Ngabetha 14.

We Włoszech młody i utalentowany leworęczny Alessandro Micheletto był jedynym uratowanym przez spalenie 10 punktów.

Włochy i Polska zmierzą się w najbliższą niedzielę o brąz, a Francja i Stany Zjednoczone zmierzą się o tytuł, który do tej pory umykał obu drużynom.

Francuzi przegrali z Rosją 3 sety do 0 w finale pierwszej edycji w 2018 roku, a Amerykanie przegrali z Rosją 3 sety do 1 w drugiej edycji.

Siatkarska Liga Narodów została zawieszona w 2021 roku z powodu pandemii Covid-19, a Brazylia wygrała ostatnie starcie, pokonując Polskę w ostatnich 3 setach do 1.

Tak więc w tę niedzielę spotykamy trzeci naród z tytułem w tym ważnym wydarzeniu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.