USA potwierdza, że ​​irańscy żołnierze na Krymie pomagają rosyjskim wojskom – 21.10.2022

USA potwierdza, że ​​irańscy żołnierze na Krymie pomagają rosyjskim wojskom – 21.10.2022

Ameryka Potwierdził w czwartek, że żołnierze irańscy są na ziemi Krym Zapewnia pomoc techniczną Rosyjskie wojska wystrzeliwują drony Wyprodukowano w Iranie vs. Ukraina.

„Iran jest teraz bezpośrednio zaangażowany w terenie” – powiedział John Kirby, rzecznik prasowy biały DomZaznaczył, że Irańczycy nie wystrzelili dronów, ale zapewnili Rosjanom wsparcie techniczne i szkolenie, aby nauczyć ich obsługi.

Kirby zauważył, że na Półwyspie Krymskim, który Rosja zaanektowała w 2014 r., jest „stosunkowo niewielka” obecność wojskowa.

Oskarżenia USA zostały dodane do wczorajszego potępienia przez NATO dostaw dronów przez Iran do Rosji w związku z jej wojną na Ukrainie i sankcjami UE.UE) zamieszało trzech urzędników irańskich i firmę odpowiedzialną za drony.

Sankcje wymierzone w irańską firmę Shahed Aviation Industries Rewolucyjni Strażnicyi trzech dowódców armii, w tym Gen Mohammad Hossain BagheriSzef sztabu irańskich sił zbrojnych.

Z wyjątkiem dronów, Kirby powiedział Ameryka Jest również zaniepokojony możliwością sprzedaży przez Iran Rosji do wykorzystania w rakietach ziemia-powietrze nad Ukrainą, przeznaczonych do rażenia celów na lądzie i na morzu.

Stany Zjednoczone ujawniły w lipcu informacje wywiadowcze, że Rosja kupuje irańskie drony zdolne do przenoszenia amunicji i atakowania radarów, działek artyleryjskich i innych celów wojskowych.

„Teheran jest teraz bezpośrednio zaangażowany w terenie i poprzez dostarczanie broni mającej wpływ na cywilów i infrastrukturę cywilną na Ukrainie” – podkreślił Kirby.

„Stany Zjednoczone będą szukać wszelkich środków, aby ujawnić, zapobiec i przeciwdziałać dostawom tych materiałów wybuchowych przez Iran przeciwko narodowi ukraińskiemu” – obiecał rzecznik. „Będziemy nadal agresywnie egzekwować wszystkie sankcje USA na rosyjski i irański handel bronią” – dodał Kirby.

Reżim irański odmówił dostaw broni do Rosji.

Syn Szacha

Podejrzenia Ameryki potwierdził syn ostatniego szacha Iran Wczoraj wyraził solidarność z Ukraińcami dotkniętymi atakami rosyjskich dronów sprzedawanych przez Teheran i wezwał do nowych, ostrzejszych sankcji wobec reżimu Republiki Islamskiej.

„Nasze serca są skierowane do narodu ukraińskiego, który broni swojej suwerenności” – powiedział dziennikarzom Reza Pahlavi po przemówieniu ze swojego domu w Waszyngtonie o protestach, które wstrząsnęły Iranem w ostatnich tygodniach.

„Oskarżamy islamski reżim o całkowite zniszczenie naszych wolności”, powiedział, „ale teraz współpracuje z tymi, którzy zagrażają suwerenności innego narodu”.

Pahlavi powiedział, że nie ma wątpliwości, że irańskie państwo duchowne zastąpiło monarchię jego ojca zorientowaną na Zachód od czasu rewolucji 1979 roku i działa na całym świecie.

„Pytanie nie brzmi, co robi irański reżim. „Pytanie brzmi, jak świat zareaguje i czy podejmie wyraźne kroki w celu potępienia działań reżimu poprzez sankcje z bolesnymi konsekwencjami” – powiedział.

Pahlavi opowiada się za świecką demokracją w Iranie i niekoniecznie przywraca monarchię, która ma ograniczone poparcie w kraju.

rosyjska reakcja

Rosyjskie MSZ poinformowało w czwartek, że Zachód próbuje „wywrzeć presję” na Iran, oskarżając Moskwę o używanie irańskich dronów na Ukrainie. „Wszystko, co się dzisiaj robi, podporządkowane jest jednemu celowi: wywarciu presji na ten kraj. W tym celu Waszyngton mobilizuje kraje. NATO A UE powinna poprzeć swoje stanowisko. To oczywiste – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Zarzuty, jakoby Rosja używała irańskich dronów na Ukrainie, nazwał także „bezpodstawnymi wnioskami”.

Front białoruski

Ukraina obawia się kolejnego rosyjskiego ataku na Białoruś, której terytorium u jej północnego sąsiada służyło jako baza wypadowa do rozpoczęcia inwazji w lutym.

„Nasila się agresywna retoryka wojskowych i politycznych przywódców Rosji i Białorusi” – oświadczył. Ołeksij ChromowSzef ukraińskiej służby cywilnej.

„Istnieje rosnące zagrożenie, że rosyjskie siły zbrojne wznowią ofensywę na północy”, powiedział kilka dni po utworzeniu wspólnych sił zbrojnych między Rosją a Białorusią.

Według niego „tym razem atak (rozpoczęty) na zachód od granicy białoruskiej może odciąć główne szlaki dostaw obcej broni i sprzętu wojskowego”, które dotrą na Ukrainę, zwłaszcza przez Polskę.

Ukraina każe oszczędzać energię elektryczną

Ukraina nałożyła wczoraj ograniczenia na zużycie energii elektrycznej, aby złagodzić skutki rosyjskiego bombardowania, które zniszczyło jedną trzecią jej elektrowni, przed nadejściem zimy na półkuli północnej.

Burmistrz Kew, Witalij Kliczko, wezwał ludzi, firmy i przedsiębiorstwa do „zaoszczędzenia jak najwięcej” na oświetleniu i reklamie. „Nawet niewielkie oszczędności w każdym gospodarstwie domowym mogą pomóc ustabilizować system energetyczny” – powiedział w mediach społecznościowych. Według ukraińskich urzędników, 30% elektrowni w kraju zostało zniszczonych przez ataki rakietowe i dronowe sił rosyjskich.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *