USA wysyłają rakiety Patriot do Polski: Tak to działa

USA wysyłają rakiety Patriot do Polski: Tak to działa

Początek wrogości Rosji do Ukrainy stworzonych narodów Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) Zmobilizowany do wysyłania broni do zaatakowanego kraju. Ukraina Wołodymyra Zełenskiego nazywana Broń do ochrony Ofensywa wojskowa Władimira Putina, w ten sposób odwet ze strony sojuszników z NATO, chce wkroczenia Ukrainy.

Stany Zjednoczone są jednym z nielicznych krajów, które to potwierdziły Wyślij broń i pomoc. Częścią tego materiału będą dwie baterie Patriotyczne organizacje antyrakietowe, który jest używany w Polsce. Zostało to potwierdzone w zeszły czwartek Wiceprezydent kraju Kamala HarrisJest to postrzegane jako dowód „zaangażowania” USA wobec Polski na granicy z Ukrainą.

Celem jest nic innego Uchronić Rosję przed jej atakami I wzmacnia w tym procesie polskie bezpieczeństwo. Dziś wcześnie rano kilka baz wojskowych Bomby zostały zrzucone 25 kilometrów od granicy Pociskami armii rosyjskiej. Polska jest jedynym krajem graniczącym z Ukrainą Przybywa więcej uchodźców Od początku konfliktu.

Pociski Patriot w wojnie w Zatoce Perskiej

To właśnie podczas tej wojny stali się szeroko znani. Ci w nocy Inwazja Iraku na Izrael i Arabię ​​Saudyjską były powszechne Wytwarzany zielony blask. Tu chodzi o pociski Duża odległość od ziemi do powietrzaUżywany przez Amerykę do strzelania Pociski Scott lub Al Hussein.

Te systemy obrony przeciwrakietowej Nie zostały jeszcze przetestowane. 18 stycznia 1991 roku po raz pierwszy system przeciwlotniczy wystrzelił pocisk balistyczny wroga. Pociski Patriot zostały użyte tego dnia, przechwytując Wystrzelony przez Irak pocisk Scut na Arabię ​​Saudyjską.

Jego nazwa techniczna MIM-104 Patriota Jest to również system rakiet ziemia-powietrze wyprodukowany przez amerykańską firmę Radeon. Hiszpańskie wojsko definiuje go jako „używany mobilny system obrony powietrznej”. Kieruj pociskami, które uderzają i niszczą wiele celów jednocześnie W kontekście elektronicznych środków zaradczych”. Hiszpania kupiła akumulator z Niemiec w 2004 r., następnie w 2014 r. inne Dwie baterie i dziesięć wyrzutni za 41,1 mln euro.

Tak postępują patrioci

Główną cechą tych pocisków jest to, że: W obronie służą do niszczenia ataków wroga Gdy radar je wykryje. W tym momencie są wystrzeliwane, aby zapobiec uderzeniu w ziemię pocisków wroga. Pociski latają z prędkością 1,7 km na sekundę (odpowiednik Mach 5 w locie).

Może się oprzeć Taktyczne pociski balistyczne, statekMały radar docelowy i samoloty ostatniej generacji. Zasięg radaru wynosi od 70 do 130 kilometrówPociski mogą mieć około 900 kg i pięć metrów długości Wystrzelony na odległość 100 km. System składa się z czterech elementów: stacji kontroli, elektrowni, radaru i wyrzutni (na cztery pociski).

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *