Uścisk Philemona „Sportowa” Babcia

Kuba będzie miała jednego reprezentanta na ostatnim plakacie z piątkowych Mistrzostw Świata Juniorów w boksie. Ważący 91 kg Jorge Luis Filemon stanie przed wyzwaniem pokonania miejscowego Jakoba Strachevsky’ego.

Kielce nie były najbardziej produktywnym miejscem reprezentacji Kubańczyków na takich imprezach. Wielkie Antyle dotarły do ​​turnieju z dziewięcioma reprezentantami i tylko trzech zakwalifikowało się do półfinału, a brązowe medale zdobyli Danny Lavos (69 kg) i Fernando Arzola (+91).

Philemon został uznany przez naszych trenerów za jednego z trzech możliwych kandydatów do złotego medalu, chociaż zawsze pracowali z opcją, aby każdy z młodych członków armii kubańskiej miał szansę dotrzeć do Wielkiego Finału.

Ostatnią przeszkodą dla Filemona, aby osiągnąć szczyt, jest posiadanie rywala na swoim własnym terenie i jest to niebezpieczna broń, ponieważ Strażewski zrobiłby wszystko, co mógł w boksie, aby być prorokiem na własnej ziemi. I nie można zignorować tego, że w boksie, w niezliczonych okazjach, zawodnicy gospodarzy są bardziej faworyzowani przez sędziów dyżurnych, co jest złą praktyką, którą nowe kierownictwo IBF musi trzymać z dala od wydarzeń.

Wyróżnienie preferowanego kandydata w Młodzieżowych Mistrzostwach jest dość trudne, po części dlatego, że zawodnicy rozpoczynają karierę sportową, aw przypadku Kubańczyka, podobnie jak reszta jego kolegów z drużyny, w zeszłym roku nie uczestniczyli w imprezach międzynarodowych. z powodu COVID-19.

Philemon i Strazewski zadebiutowali wygrywając 2: 0 z Macedończykiem Ardijanem Azimim i Węgrami Kevinem Perry. W swoich drugich meczach na ringu Filimon pokonał Ukraińca Mikitę Gorbatenkę 5: 0, a Polak odniósł trudne zwycięstwo 3: 2 z Uzbekiem Amershukhem Samadovem. W półfinale Kubańczyk wygrał 3: 1 z Rosjaninem Ramzanem Dadaevem. Straszewski wygrał wtedy 5: 0 po skrzyżowaniu rękawic z Indianinem Vishalem Guptą.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *