Uskoki, które niszczą dno Oceanu Spokojnego

Wiadomo, że w różnych częściach świata, nawet w Chile, Istnieją uskoki głębokie na tysiące metrów i długie na setki kilometrów.

W prostych słowach, Uskoki geologiczne to pęknięcia w powierzchni Ziemi, które w zależności od ich aktywności sejsmicznej mogą powodować poważne trzęsienie ziemi lub pęknięcie powierzchni. Nagle i nagle.

Chociaż zazwyczaj lokalizują się na powierzchni Ziemi, Nowe odkrycie Od zespołu geologów Zwolennik uniwersytet w Toronto – Opublikowano w czasopiśmie Listy z badań geofizycznychOdkryła, że ​​podwodne uskoki (te w oceanie) „rozrywają” płytę Pacyfiku.

Co to oznacza i jaki będzie to miało na nas wpływ?

Odkrywają, że dno Oceanu Spokojnego pęka: jaki to może mieć na nas wpływ? Obraz: odniesienie.

Jak wyjaśnili naukowcy. Na dnie Oceanu Spokojnego znajduje się płyta tektoniczna — złożona z rozległych płaskowyżów suboceanicznych (uformowanych miliony lat temu) — posiadająca poważne uskoki.

trudny, Te uskoki spowodowałyby „rozerwanie” dna oceanu.

„Uważano, że skoro płaskowyże pod oceanem są grubsze, to muszą być mocniejsze” – wyjaśnił. Ercan Gunpracownik naukowy Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu w Toronto i jeden z autorów artykułu.

„Ale „Nasze modele i dane sejsmiczne pokazują, że jest wręcz odwrotnie: płaskowyże są słabsze”.

Aby lepiej zrozumieć sytuację, Wyobraź sobie stół z obrusem na nim. Obrusem byłaby płyta tektoniczna, a płaskowyże suboceaniczne – najsłabsze fragmenty materiału podatne na rozdarcie pod wpływem ruchu.

Odkrywają, że dno Oceanu Spokojnego pęka: jaki to może mieć na nas wpływ? Obraz: odniesienie

„Teraz wiemy, że uszkodzenia spowodowane tym uskokiem powodują rozerwanie środka płyty oceanicznej i… Może to być związane z aktywnością sejsmiczną i wulkanizmem. „Nowe odkrycie takie jak to wywraca do góry nogami to, co rozumiemy i wiemy o aktywnych Ziemiach”.Naukowiec i autor badania stwierdził również, że Russella Bysklyuka.

Grupa naukowców przyznała jednak, że nie może być do końca pewna, ponieważ płaskowyże znajdują się na głębokości tysięcy metrów w oceanie i trudno jest wysyłać statki badawcze w celu gromadzenia danych.

Co więcej, wskazali to „Teoria nie jest ustalona na kamieniu i wciąż odkrywamy nowe rzeczy. (Badanie pokazuje), że nadal istnieją radykalne tajemnice, nawet dotyczące wielkiego funkcjonowania naszej rozwijającej się planety.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *