Ustawodawca, który zapalił świecę chanukową w parlamencie, został zwolniony

Ustawodawca, który zapalił świecę chanukową w parlamencie, został zwolniony

Agencja AJN. – Polski parlament głosował za zwolnieniem z odpowiedzialności karnej posła, który w grudniu w parlamencie użył gaśnicy do gaszenia żydowskich świec chanukowych, co wywołało międzynarodowe oburzenie.

Głosowanie otwiera drogę prokuratorom do postawienia zarzutów Crescorsowi Brownowi ze skrajnie prawicowej Partii Koalicji.

„Nie ma powodu, aby wykorzystywać immunitet do jego ochrony. Wiemy, co zrobił, to jest niedopuszczalne” – stwierdziła Agnieszka Pomaszka, posłanka z największego ugrupowania w polskim rządzie koalicyjnym, czyli Sojuszu Obywatelskiego.

Największa partia opozycyjna, nacjonalistyczna Prawo i Sprawiedliwość, głosowała za uchyleniem immunitetu Browna.

Prokurator rejonowy warszawski Mariusz Dubowski powiedział komisji sejmowej, że Brownowi mogą zostać postawione zarzuty profanacji obiektów kultu religijnego – podała państwowa agencja informacyjna PAP.

Po zapaleniu świec w parlamencie 12 grudnia Brown wszedł na podium, aby opisać Chanukę jako „szatańską” i przywrócić „normalność”.

W czerwcu, kiedy polsko-kanadyjski historyk John Grabowski miał wygłosić wykład w Warszawie, Bran wpadł na scenę i opowiedział o swojej walce z próbami tłumienia przez polskich przywódców niewygodnych prawd o antysemickiej historii kraju. Showa w obronie „dobrego imienia Polski” niszczył mikrofony, wyłączał głośniki i ciągnął kable.

„Uświadomiłem sobie, że nic takiego nigdy mi się nie przydarzyło [estuviera] w Polsce w latach trzydziestych XX wieku” – powiedział Grabowski, urodzony w Warszawie profesor Uniwersytetu w Ottawie, którego ojciec był ocalałym z Zagłady.

Kiedy na miejsce przybyła policja, Braun odmówił opuszczenia Niemieckiego Instytutu Historycznego, powołując się na swój parlamentarny protest, jednak wydarzenie zostało odwołane, a tłum opuścił teren.

Kiedy dyrektor Milos Resnik poprosił go, aby zaprzestał niszczenia mienia firmy, Braun powiedział, że nie przyjmie rozkazów od Niemca i kazał mu „wyjechać z Polski”. Resnick Sec.

Kandydujący na prezydenta Brown w 2015 roku przemawiał na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i oskarżył Muzeum Polskie, które zajmuje się historią polskiego żydostwa, o szerzenie antypolskiej propagandy poprzez przedstawianie swoich obywateli jako morderców Żydów. Wyrażenia antysemickie.

Byli uczniowie, którzy uznali jego słowa za śmieszne.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *