Uszkodzenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba: jak do tego doszło?

Uszkodzenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba: jak do tego doszło?

The Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba To właśnie dało światu najgłębszy obraz wszechświata, jaki kiedykolwiek został trwale uszkodzony przez ataki asteroid.

Aktualności Kierownictwo: według żywe naukiCo najmniej 19 małych kosmicznych skał zostało obrzuconych co najmniej 19 małymi kosmicznymi skałami przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba od czasu jego grudniowego startu.

  • Jeszcze większa skała spowodowała nieodwracalne uszkodzenie jednego z 18 pozłacanych luster teleskopu.

Co oni mówią: NASA Wiadomości się rozeszły o uderzeniu meteorytu w zeszłym miesiącu, mówiąc, że zbudowała teleskop, aby wytrzymać przeciwności kosmosu i wiedziała, że ​​od czasu do czasu będą miały miejsce uderzenia mikrometeorytów.

  • Lee Feinberg, kierownik ds. elementów Teleskopu Optycznego Webba w NASA Goddard, wyjaśniono Zespół wiedział, że uderzenie nastąpi w pewnym momencie, mówiąc: „Po wystawieniu zwierciadeł Webba na przestrzeń kosmiczną spodziewaliśmy się, że sporadyczne zderzenia mikrometeorytów z czasem pogorszą wydajność teleskopu”.
  • Jednak „wrak był większy niż przewidywano w poprzednim modelowaniu startu”, a naukowcy nie są pewni, jakie długoterminowe skutki przyniesie zniszczenie, przestrzeń wspomniany.
  • „Każdy mały meteor powoduje degradację czoła fali dotkniętego segmentu lustra, mierzonego podczas jednolitego wykrywania czoła fali” – powiedział NASA. Wiadomości z nieba.
  • NASA Opisują incydent jako „nieuniknione wydarzenie sposobności” i twierdzą, że wykorzystają go jako okazję do poszerzenia „wiedzy o środowisku cząstek pyłu w Układzie Słonecznym”.

Detale: według żywe nauki„Sieć Monitorowania Przestrzeni Kosmicznej USA śledzi ponad 23 000 kawałków orbitalnych szczątków większych niż rozmiar piłki do softballa”, ale miliony mniejszych kawałków przelatują niewykryte przez przestrzeń kosmiczną.

  • Pierwsze zdjęcie z JWST w zeszłym tygodniu na imprezie w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem i przedstawicielami NASA, gdzie przedstawili nigdy wcześniej nie widziane widoki galaktyki, Wiadomości z pustyni wspomniany.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.