Uzbrojeni przestępcy dwukrotnie kradną katalizatory z tej samej rodziny – NBC 7 Miami

Wygląda na to, że katalizatory trafiły obecnie w ręce przestępców. Dziś rozmawiamy z ofiarą tego dziwnego napadu, która została już raz dotknięta, a dwukrotnie. Oba poważne incydenty, w których złodzieje grozili bronią palną. Samochód służbowy Julio Riano jest teraz bezużyteczny, a niektóre jego części zostały skradzione.

„Przybyli z bronią palną i grozili mojej żonie, która widziała ich, gdy rano szła do pracy o 5:20 rano. Grozili jej bronią palną i powiedzieli, że nie wychodzi” – wspomina Reano. , niebezpiecznej chwili.

Jak pokazują zdjęcia z monitoringu, domniemani uzbrojeni rabusie przybyli szarym BMW, a na parking, na którym przebywa Riano, skradziono katalizator z białej ciężarówki, którą prowadzi.

„Moja żona zaczęła krzyczeć i się obudziła… i wyjaśniła mi to. Więc wyszedłem i grozili mi też bronią palną” – wspomina.

To już drugi przypadek rodziny, której katalizator również został skradziony z tego samego samochodu we wrześniu ubiegłego roku, więc musieli wstrzymać się z jego używaniem przez około miesiąc. Trzy dni po naprawie ponownie doszło do włamania, tym razem z uzbrojonymi napastnikami.

Tym razem entuzjaści kosmitów mogą jedynie ukraść katalizator, którego funkcją jest zmniejszenie ilości toksycznych emisji z silnika. Artefakt według Departamentu Policji w Miami jest obecnie całkowicie pożądany.

„Wewnątrz konwertera znajduje się bardzo drogi metal szlachetny z platyny” – mówi Kenya Flatt, rzeczniczka Departamentu Policji w Miami.

„To niepokojące, ponieważ widzimy to nie tylko w Miami, widzimy to w całym Miami-Dade, to włamanie, które zdarza się w ciągu kilku minut” – mówi Flatt.

„I wiemy, że są ludzie, którzy robią to często iw ciągu jednej nocy może dojść do dziesięciu, piętnastu włamań” – zauważają władze.

W przypadku tej ofiary koszt nowego katalizatora wynosi teraz ponad 7000 USD. Twierdzi, że w obu wypadkach byli to te same osoby w różnych samochodach.

Jeśli masz jakiekolwiek szczegóły, które mogą pomóc policji w aresztowaniu podejrzanych o przestępstwa, zadzwoń do Departamentu Policji w Miami lub do Miami-Dade Crime Stoppers pod numer (305) 471-8477.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *