Valencia spada do Polski po epickim powrocie (76-73)

Valencia spada do Polski po epickim powrocie (76-73)

IKoszykarz Valencii przegapił w środę zwycięstwo na stadionie Polcovis (76-73), w którym przegrali 18 punktami w trzeciej kwarcie, w której wiedzą jak awansować, ale potem nie mają spokoju, by odnieść zwycięstwo.

Valencia zarzuciła, że ​​było to ich pierwsze spotkanie w Europie jako goście w tym sezonie i wyszła na zimno. Trafienia za trzy punkty przez Friscoveca i Maungę dały miejscowym inicjatywę, a Ruben Burgos został zmuszony do przerwania gry z powodu przerwy na żądanie i wprowadzenia Cristiny Ovii i Alby Torrance (17-7, m.6).

Obecność obu dała Valencii spokój, ale nie zmieniła kursu, a duża intensywność miejscowych pozwoliła im ponownie otworzyć lukę (31-20, m.12). Dwie kolejne trójki napastnika z Majorki uratowały Valencię, ale dzięki Maungi i jego dwunastu punktom Bolkovis wiedział, jak wykorzystać kontrataki i doprowadzić do przerwy w kontrolowaniu wyniku (44-33, m.20).

Początek trzeciej kwarty nie zmienił panoramy i miejscowa przewaga wzrosła z linii 6,5, stawiając Valencię na krawędzi KO i znalazła się poniżej 18 punktów (55-37, m.24), ale walencjanki, przyzwyczajone do wrócić w tym meczu, odbudowując się iz kilkoma opcjami w ostatnim wie, jak dotrzeć do kwarty (61-54, m.30).

Trzypunktowe trafienie młodej Eleny Buenavidy na początku ostatniego seta dodało rozpędu gościom, a kosz Leticii Romero zremisował mecz przy 61, mimo że polska drużyna stawiała opór, ale kolejny kosz kanaryjskiego obcokrajowca zakończył mecz. Powrót (65-66, m.35).

Mimo ciosów Bolkovis nie załamał się i przy wsparciu Artemisa Spanou najpierw wyrównał starcie, a potem objął prowadzenie. Po koszu Cristiny Ovieja Valencia straciła dwa punkty na 33 sekundy przed końcem. Dobra piłka w obronie zostawiła ją na dwanaście sekund przed końcem, ale porażka Aragonii przekreśliła nadzieje gości.

Dokument techniczny:

76.- Bolkovis (24+20+17+15): Friskovec (5), Gertchen (7), Gajda (12), Spanou (17), Mavunga (18) – pięć starterów – Wheeler (9), Cadjo (-), Piestrzynaska (-) i Talenga (8).

73.- Valencia Basket (18+15+21+19): Romero (5), Casas (6), Salvadores (2), Cox (18), Carrera (11) – Pięć przystawek – Clichy (10), Ovia (6), Torrens (9), Buenavita (3), Cristinaghi ( 3) i Kalenik (-).

Sędziowie: Gyrgyi (RUM), Maciulis (LIT) i Isachenko (UCR). Nie usunięto.

Incydenty: Mecz odpowiadający piątemu dniu Euroligi został rozegrany w Pawilonie Miejskim Polkowicz (Polska) na oczach około sześciuset widzów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *