Vampita: „W pełni popieram Copa America w Brazylii”

Były brazylijski piłkarz Marcos André Batista Santos „Vampita”, zwycięzca Mistrzostw Świata 2002 w Korei Południowej i Japonii, potwierdził w środę, że jest za organizacją Pucharu Ameryki w Brazylii, kraju, który ostatecznie się zgodził. Minuty na organizację najstarszych mistrzostw drużynowych na świecie.

„W pełni popieram Copa America w Brazylii, mimo że wszyscy mówią o epidemii i wielu przypadkach w Ameryce Południowej, ale Brazylia przechodzi przez bardzo skomplikowany moment polityczny i są gorsze rzeczy dotyczące epidemii (w innych aspektach), Vampita powiedział EFE Więcej niż sport.

Te obchody Pucharu Ameryki są bardzo kontrowersyjne po tym, jak porzuciły je dwa oryginalne miejsca: Kolumbia z powodu gwałtownych protestów na jej terytorium i Argentyna z powodu krytycznej sytuacji szpitali z powodu Covid-19.

Z turniejem w powietrzu, CONMEBOL ogłosił Brazylię jako nowy i jedyny stadion i specjalnie podziękował prezydentowi Jairowi Bolsonaro za „otwarcie drzwi” kraju dla Copa America, decyzja, która natychmiast wywołała kontrowersje związane z organizacją turnieju w środku pandemii.

Brazylia jest jednym z trzech krajów pod względem liczby bezwzględnej najbardziej dotkniętych wirusem Corona, ponieważ odnotowała ponad 16,6 miliona potwierdzonych przypadków i 465 000 zgonów, oprócz braku ścisłej kontroli w celu zmniejszenia liczby obrażeń i zgonów z drugiej fali oraz zmiany w harmonogramie szczepień.

„Piłka nożna jest jeszcze lepiej chroniona, nawet z mniejszymi drużynami w seriach A, B, C i D brazylijskich mistrzostw, z mistrzostwami regionalnymi we wszystkich 27 stanach, Copa do Brasil – z 92 klubami – oraz Copa América i Libertadores, ale wyższy” – powiedział Vampita. Przeciętni nie są w sporcie.

Dla obecnego komentatora Narodowego Radia, Jovema Pan, „Piłka nożna nadal może chronić sportowców i personel. Jest oczywiste, że ktoś mógł już odnieść kontuzję, ale transport publiczny jest najbardziej zanieczyszczonym miejscem, a ludzie o niskich dochodach ze slumsów są również bardziej podatni niż piłka nożna ”.

„Myślę, że wszystkie delegacje, takie jak Brazylia, Argentyna, Kolumbia i Wenezuela, będą miały większą ochronę przed CONMEBOL w hotelach i wszędzie. Tak więc postrzegam krytykę jako kwestię polityczną” – powiedział były zawodnik Interu Mediolan. Paris Saint-Germain i Eindhoven.

Brazylia zgodziła się na zorganizowanie turnieju bez audiencji iz zaszczepieniem wizytujących delegacji – nawet pierwszą dawką – oprócz rutynowych testów laboratoryjnych wymaganych w Copa Libertadores i Sud Americana.

Mistrz Copa America w Paragwaju w 1999 roku, Vampita wspomniał, że na następny turniej w Kolumbii, w 2001 roku, musiał zostać przełożony na kilka miesięcy z powodu problemów z porządkiem publicznym w tym kraju, wielu brazylijskich graczy, takich jak Romario i Mauro Silva, poddało się. podróżować do kolumbijskiej ziemi.

„Nie pojechałem, ponieważ nie zostałem powołany przez Filipao (trener Luiz Felipe Scolari). Ale poszedłbym cicho, ponieważ piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, we wszystkich klasach – bogatych, biednych i średnich – tak jak ja nigdy nie poszedłem i nigdy nie poszedłem zaatakować. Przeciw Brazylii. To nie była Argentyna z powodów politycznych.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *