Vermont zgłosił 487 przypadków Covid-19

Vermont zgłosił 487 przypadków Covid-19

487 nowych przypadków Covid-19 zgłoszonych w czwartek przez Departament Zdrowia Vermont pobiło rekord w liczbie ponad 100 w ciągu jednego dnia.

Wzrost następuje po zastoju w różnych liczbach przypadków, przy średniej siedmiodniowej wahającej się od 200 do 220 przypadków dziennie. Teraz, z wielkim wybojem w czwartek, średnia siedmiodniowa wzrosła do 247 przypadków dziennie.

Ostatnim razem, gdy Vermont przekroczył poprzednią jednodniową sumę – z 330 przypadkami 15 września – departament zdrowia obwinił liczbę. błąd komputera To sztucznie opóźniało wyniki testów.

„Tym razem liczby są dokładne i nie ma z nimi żadnych błędów ani opóźnień” – potwierdził rzecznik departamentu Ben Truman w e-mailu.

Powiedział, że dzienne wzloty i upadki w przypadkach są czasami związane z liczbą Vermonterów testowanych w danym dniu.

Dane pokazują, że testy wzrosły w czwartek, a w ciągu jednego dnia przeprowadzono 18 222 nowych testów.

„Jednak ciągły wzrost liczby przypadków odzwierciedla niepokojący poziom trwającego rozprzestrzeniania się wirusa w społeczności” – powiedział.

Hrabstwo Chittenden zgłosiło najwięcej przypadków w czwartek, z 65. Ale jest to również najbardziej zaludniony hrabstwo w stanie, a jego suma jest zgodna z ostatnimi dniami.

W czwartek hrabstwa Bennington, Caledonia, Essex i Franklin ustanowiły nowe rekordy jednodniowe. Hrabstwo Rutland zgłosiło drugi najwyższy wynik w ciągu jednego dnia z 48 nowymi przypadkami, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z ostatnimi dniami.

[Looking for data on breakthrough cases? See our reporting on the latest available statistics.]

Nie jest jasne, w jaki sposób najnowsze liczby wpłynęły na ranking Vermont w porównaniu z innymi stanami, ponieważ większość krajowych źródeł danych aktualizuje swoje rankingi z opóźnieniem i używa siedmiodniowych średnich zamiast dziennych sum.

55 osób w Vermont jest obecnie hospitalizowanych z powodu wirusa, w tym 19 osób na oddziałach intensywnej terapii. Całkowity indeks OIT wynosi 20.

Departament ujawnił również sześć nowych zgonów w swoich danych. W sumie podczas pandemii zginęło 380 osób, w tym sześć w listopadzie.

Poprawka: Całkowita liczba zgonów Covid-19 podczas pandemii została zaktualizowana.

📈 Otrzymuj najnowsze statystyki i aktualizacje na żywo Na naszej stronie Corona Virus.
📫 Zapisz się na listę e-mail koronawirusa.
🗣️ Opowiedz nam swoją historię lub przekaż swoją opinię na [email protected]🙏 Wspieraj nasze dziennikarstwo non-profit poprzez darowiznę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *