Victor Orban szuka „europejskiego renesansu” z polskimi i włoskimi sojusznikami

Nacjonalistyczny premier Węgier Victor Orban i jego sojusznik, polski sojusznik Matos Moraviski, oczekują od włoskiego skrajnie prawicowego przywódcy Matteo Salviniego, aby współpracowali na rzecz „odrodzenia” konserwatywnej polityki w UE i przeciwstawili się dominującej i zbyt liberalna Bruksela. .

Nie ujawnili jednak szczegółów współpracy i nie utworzyli formalnej koalicji w Parlamencie Europejskim po drastycznym wycofaniu się partii Fidesza Orbana z Europejskiej Partii Ludowej (EPP).

„Chcemy europejskiego renesansu i będziemy na to wspólnie pracować. Wyjaśniliśmy wszystkie kwestie, które są ważne dla naszych krajów, a nasze interesy na żadnym etapie nie będą ze sobą sprzeczne” – powiedział Orban po rozmowach w Budapeszcie w czwartek.

„Jesteśmy zaangażowani w stosunki atlantyckie i opowiadamy się za wolnością, chrześcijaństwem, rodziną i suwerennością narodową. Mówimy„ nie ”cenzurze i wykorzystaniu europejskiej władzy zgodnie z agendą brukselską, mówimy„ nie ”antysemityzmowi” – powiedział powiedział. Dodano.

Gorzkie konflikty

Fidesz opuścił EPP po tym, jak jego członkowie, Fine Gail, zostali zawieszeni przez grupę sfrustrowaną brutalnymi starciami Orbana z Brukselą, pozostawiając UE podważając węgierską demokrację i praworządność.

„Europejska Partia Ludowa zobowiązała się do współpracy z europejską lewicą. Chrześcijańska demokracja nie ma dziś realnej reprezentacji w Europie. Chcemy, aby ci ludzie byli reprezentowani i chcemy, aby mieli również głos w UE” – powiedział Orban. .

Pan Moraveki powtórzył apel gospodarza, by polityka europejska skupiała się na konserwatywnych wartościach, ale nie było żadnej sugestii, że Fidesz dołączy do Europejskiego Komitetu Konserwatystów i Reform w rządzącej w Polsce partii prawa i sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim.

„Dziś widzimy, jak Europa drży i jest rozdarta różnymi sprzecznościami. Chcemy reprezentować szerszą perspektywę i ludzi – powiedział polski przywódca, dodając, że priorytetem UE jest walka z epidemią Govt-19.

„Potrzebujemy dzisiaj planu naprawy, ale jednocześnie renesans Europy, potrzebujemy jej wartości. Dziś widzimy, że Europa jest na rozdrożu.

Dzień po tym, jak Komisja Europejska pozwała jego rząd do sądu za oskarżenie go o podważanie niezależności polskich sędziów i stosowanie prawa unijnego w tym kraju, pan Moraviski powiedział: „Europa nie może być silnym, wielkim porządkiem”.

Salvini powiedział, że trio „pracuje nad wydostaniem się z mrocznych chwil powojennej epoki, koncentrując się na centralnej wierze, rodzinie, pracy, prawach i wolności… Odrodzenie i zmartwychwstanie”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *