Villarreal rzuca wyzwanie historii

To było tylko mrugnięcie okiem. Z biegiem miesięcy zyskują na popularności dzięki Villarreal, który okazał się jednym z silnych faworytów w tej Lidze Europy. Będzie musiał to udowodnić w pierwszym etapie półfinału, który zapowiada się na psią randkę w La Cerámica, ponieważ Arsenal będzie starał się nadrobić zaległości w sezonie, w którym sprawy nie układają się pod względem sportowym. Mając nadzieję, że piąty jest magiczny, żółta drużyna zmierzy się z nowym półfinałem, a czwarta w drugim kontynencie i być może najbardziej oczekiwanym z ostatniego, ze względu na oczekiwania, które pojawiły się od początku sezonu. „Duma i wyzwanie” dla wszystkich – przyznaje Gerard Moreno, który wydaje się obecnie nie mieć sufitu. Wraz z Paco Alcacerem jest najlepszym obrońcą drużyny w tej Lidze Europy i wspaniałym kibicem Villarreal, aby spełnić marzenie, któremu współczesna historia raz po raz zaprzeczała.

To Arsenal usunął go z pierwszego finału Ligi Mistrzów UEFA w meczu, który Villarreal jest najbardziej pamiętany przez porażkę Riquelme z rzutu karnego. Zdjęcie pozostawiło Fernando Roiga przygnębionego w loży w El Madrigal w tym czasie i że sam argentyński „10” zdał sobie sprawę, że „zawsze” będzie go nosił ze sobą. Od tamtej pory minęło piętnaście lat, bo w hiszpańskim klubie wiele się zmieniło.

Od „niesamowitego postępu”, jaki dokonał się w sporcie, o którym wspomniał Mikel Arteta w zapowiedzi wypadku, po sam stadion. La Cerámica przeżywa kolejny wspaniały moment w Submarino, który ma swoją złotą szansę przeciwko angielskiej drużynie, która nie przeżywa najlepszych czasów. Z dala od centrów doskonałości w swoich mistrzostwach – zajmując 10. miejsce – i budząc poważne wątpliwości, Arsenal ma nadzieję na zdobycie tytułu kontynentalnego, który przywróci stabilność i nie zniknie z europejskiej piłkarskiej mapy.

Aspekty, które nie przeszkadzają Arsenalowi w byciu jednym z faworytów do zdobycia tytułu Ligi Europejskiej, najbardziej ekscytujących. „Drużyna pierwszej klasy” przyniosła Unai Emery’emu ostatnie dwa sezony i trener Basków nie miał wątpliwości. „Jest świetnym Arsenałem i zabierze wielu z nas” – ostrzega.

Będzie to pierwszy krok w kierunku europejskiej chwały. Mając nadzieję na awans do pierwszego finału kontynentalnego w swojej historii i dodania ducha, Villarreal stara się utorować drogę Polsce. Sen zaczyna się w La Cerámica.

Potencjalne składy:

Villarreal:

Rulli, Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza, Capoue, Parejo, Trigueros, Chukwueze, Gerard Moreno i Alcácer.

Arsenał:

Lino, Tierney, Mary, Holding, Bellerin, Thomas, Zacheusz, Smith Row, Saca, Pepe i Lacazette.

Reguła:

Artur Dias (Portugalia).

Stadion i harmonogram:

Ceramika. 21:00 godz. (Movistar Liga Mistrzów).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *