„Vladimir Putin”: piosenka fanów Fenerbahce przeciwko ukraińskiej drużynie irytuje Europę

Wideo rozgniewało Europę po rosyjskich atakach na ludność Ukrainy

Ambasador Ukraina w indykWasyl Bodnar potępił w czwartek pieśni śpiewane przez tureckich fanów na jej poparcie Prezydent Rosji Władimir Putin Podczas meczu pomiędzy Dynamo Kijów i Fenerbahce Środa w Stambule.

„Piłka nożna to uczciwa gra. Dynamo Kijów było mocniejsze zeszłej nocy. To bardzo smutne słyszeć od fanów Fenerbahce słowa wsparcia dla zabójcy i agresora, który bombarduje nasz kraj.Wasyl Bodnar odpowiedział na Twitterze po turecku: „Jestem wdzięczny przyjaznym Turkom za ich wsparcie dla Ukrainy i za ich komentarze na temat niewłaściwego zachowania mas”.

Ukraińska drużyna narodowa pokonana Fenerbahce 2-1 w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Liga Mistrzów I poszło dalej z konkurencją. Według tureckiej prasy atmosfera była napięta po pierwszym golu w meczu strzelonym przez Ukraińca Witalija Boyalskiego w 57. minucie: „Boyalsky w prowokacyjny sposób pokazał swoją radość. Został wygwizdany i otrzymał żółtą kartkę”.

w tym momencie, Kibice Fenerbahce natychmiast zaczęli skandować imię rosyjskiej głowy państwa, co wyraźnie widać w filmach udostępnianych w sieciach społecznościowych. Według tureckich mediów trener Dynama Kijów, Mircea Lucescu, odmówił udziału w konferencji prasowej po meczu.

Kibice Fenerbahce mogą zostać poddani surowej karze ze strony Europejskiego Związku Piłki Nożnej (Reuters)

W czwartek UEFA ogłosiła otwarcie akt dyscyplinarnych za „domniemane niewłaściwe zachowanie” tych tureckich kibiców, podczas gdy turecki establishment potępił hasła wspierające –włóż to W oświadczeniu: „Bez względu na powody, zdecydowanie odrzucamy reakcję części obrońców praw człowieka. Nie jest sprawiedliwe przypisywanie naszemu klubowi i wszystkim naszym kibicom tego stwierdzenia, które w ogóle nie reprezentuje naszego stanowiska i naszych wartości. „

Po skrytykowaniu fanów Fenerbahce, ambasador Ukrainy w Turcji podziękował Baykar, tureckiemu producentowi dronów bojowych Bayraktar, za przekazanie jednego ze swoich dronów armii ukraińskiej. Baykar zaoferował jeden ze swoich dronów za darmo w odpowiedzi na akcję zbiórki pieniędzy w Polsce, prosząc o przeznaczenie zebranych pieniędzy na pomoc humanitarną. To już piąty dron oferowany przez firmę na Ukrainę, po zorganizowanej zbiórce funduszy w różnych krajach. Potępiając rosyjską ofensywę na Ukrainie, Turcja stawia na neutralność między obydwoma krajami i nie przyłącza się do zachodnich sankcji wobec Moskwy.

Z informacjami od Agence France-Presse

Czytaj:

Skandal we włoskim futbolu: gwałtowna walka między trenerem Turynu a dyrektorem sportowym
Niespodziewana reakcja osobowości Formuły 1, gdy poproszono ją o podpisanie koszulki Messiego z Barcelony
Trudny moment dla szwedzkiego bramkarza po porażce 4:0 z Anglią: „Powinienem był przejść na emeryturę rok temu”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *