Voyager 1 odkrywa „buczenie” w przestrzeni międzygwiazdowej: raport

Voyager 1 odkrywa „buczenie” w przestrzeni międzygwiazdowej: raport

Voyager 1, Który jest najodleglejszym obiektem stworzonym przez człowieka z Ziemi i pierwszym, który wszedł w przestrzeń międzygwiazdową i odkrył „ciągłe słabe buczenie”, które naukowcy przypisali Gaz międzygwiazdowy.

Phys.org, Cytując badania opublikowane w Astronomia naturalna Poinformował, że system fal plazmowych sondy przechwycił „stałą sygnaturę spowodowaną przez prawie kruchą pustkę przestrzeni”.

NASA krytykuje Chiny po tym, jak zniszczyły skały w pobliżu Malediwów za „ niespełnienie odpowiedzialnych standardów ”

James Cordes, profesor astronomii na Uniwersytecie Cornell, podobno opisał dźwięk jako „spokojny lub delikatny deszcz”.

Powiedział: „W przypadku eksplozji słonecznej jest to jak odkrycie eksplozji pioruna podczas burzy, a następnie powrót do lekkiego deszczu”.

„Odnajdujemy słaby, ciągły szum gazu międzygwiazdowego. Ma bardzo słaby i monotonny kolor, ponieważ ma wąski zakres częstotliwości” – powiedziała Stella Koch-Auker, doktorantka z uniwersytetu, która kierowała badaniami.

Lot Voyagera 1 rozpoczął się w 1977 roku, kiedy statek kosmiczny i bliźniaczy statek kosmiczny Voyager 2 zostały wystrzelone w trasę po gazowych gigantach Układu Słonecznego.

Po obejrzeniu olśniewających widoków z pocztówek gigantycznej czerwonej plamki Jowisza i migoczących pierścieni Saturna, Voyager 2 wykonał skok na Urana i Neptuna. W międzyczasie Voyager 1 użył Saturna jako procy grawitacyjnej do zasilania się za Plutonem.

Jest teraz około 15 miliardów mil od Ziemi.

Pobierz aplikację FOX NEWS

Voyager 1 ma rozmiary kompaktowego samochodu i zawiera przyrządy do badania pól magnetycznych, promieni kosmicznych i wiatru słonecznego.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *