Voyager 1, znajdujący się obecnie w przestrzeni międzygwiazdowej, słyszy złowieszczy brzęczenie

Voyager 1, znajdujący się obecnie w przestrzeni międzygwiazdowej, słyszy złowieszczy brzęczenie

Zdecydowana większość najciekawszych projektów NASA to nowe i nowe, takie jak Perseverance Wagon i Innovation Helicopter. Wraz z postępem technologicznym NASA może robić coraz bardziej interesujące i rewolucyjne rzeczy, ale czasami technologia sprzed dziesięcioleci może nadal dostarczać naukowcom nowych spostrzeżeń, zwłaszcza gdy technologia ta została wystrzelona w kosmos wyłącznie po to, aby być tak daleko od Ziemi, jak Co możesz.

Sonda kosmiczna Voyager 1 NASA znajduje się obecnie ponad 14,1 miliarda mil od Ziemi. Porusza się z prędkością prawie 38 000 mil na godzinę i niedawno przekroczył granice naszego Układu Słonecznego z przestrzenią międzygwiazdową. Pomimo tej zdumiewającej odległości sonda nadal jest w stanie przesłać dane na Ziemię, a nowe odkrycia wciąż trwają. W nowej pracy opublikowanej w Astronomia naturalnaNaukowcy badający dane ze statków kosmicznych ujawniają, że Voyager 1 może teraz usłyszeć coś w przestrzeni międzygwiazdowej i sądzą, że wiedzą, co to jest.

Dźwięk nie przenika przez pustkę przestrzeni. Dźwięk rozchodzi się w powietrzu w postaci fal, a gdyby nie było powietrza, które mogłoby działać jako medium do przepuszczania tych fal, dźwięk nie byłby transmitowany. Przestrzeń międzygwiazdowa jest w dużej mierze pustką, ale gaz wciąż tam jest, nawet w regionach, które wydają się być całkowicie puste. W przypadku Voyagera 1 rejestruje on słaby rezonans fal plazmowych w ośrodku międzygwiazdowym.

Naukowcy twierdzą, że plazma, którą napotyka Voyager 1, została wyprodukowana przez nasze Słońce. Wiatr słoneczny, który przenosi gazy na miliardy mil, jest wystarczająco silny, aby wyrzucić plazmę z naszego Układu Słonecznego. Kiedy słońce wieje na jej szczycie i wytwarza burzę słoneczną, plazma może się wznieść, ale nawet gdy nasza gwiazda nie jest gorąca i hałaśliwa, nadal istnieje stała ilość, a nawet plazmy wypływa w kosmos. To interesujący wynik i naukowcy niekoniecznie się tego spodziewał.

„Nigdy nie mieliśmy okazji tego ocenić. Teraz wiemy, że nie potrzebujemy przypadkowego zdarzenia związanego ze słońcem, aby zmierzyć plazmę międzygwiazdową” – powiedział Shami Chatterjee, współautor nowych badań. Powiedział w oświadczeniu. „Bez względu na to, co robi słońce, Voyager ponownie wysyła szczegóły”. Statek mówi: „Oto intensywność, z jaką płynę w tej chwili. I oto jest teraz. I oto jest teraz. I oto jest teraz. Voyager jest bardzo daleko i będzie to stale robić ”.

Jeśli chcesz nadążać za sondą Voyager 1 i jej bliźniaczą sondą Voyager 2, Jet Propulsion Laboratory NASA utrzymuje Bardzo przydatna strona Dostarcza dane w czasie rzeczywistym o prędkości, odległości od ziemi i innych interesujących statystykach. Możesz nawet zobaczyć, jakie instrumenty naukowe nadal działają w każdej z sond. To jest bardzo fajne.

Dzisiejsze najlepsze oferty

  1. Szalony aparat, który pozwala smartfonowi widzieć wszędzie, kosztuje 29 USD na Amazon, co jest niezwykle niską ceną

  2. Ten hack pasty do zębów za 7 dolarów na Amazon porusza ludzkie umysły

  3. Jak przyspieszyć Internet w swoim domu za 50 USD – a wszystko to zajmuje 5 sekund

  4. Klienci Amazon mają obsesję na punkcie tego gadżetu za 33 USD, który powinien znaleźć się w każdej kuchni.

Popatrz Oryginalna wersja tego artykułu znajduje się na stronie BGR.com

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *