Vuelta a España 2022: Czy Kolumbia ma opcje na podium? Analiza – kolarstwo – sport

Pomimo zapowiedzi Nairo Quintany, aby nie prowadzić Vuelta a Españaktóry rozpoczyna się w piątek 23 kilometrami czasu testowego dla zespołu w Utrechcie (Holandia), Kolumbia ma duże szanse na walkę o podium.

Quintana zdecydował się nie startować, by poświęcić się swojej obronie, po tym, jak został zdyskwalifikowany z Tour de Franceponieważ w jego analizach kontroli antydopingowej znaleziono substancję tramadol.

(Nairo Quintana: argumenty, których będzie potrzebował, aby uchronić się przed karą w TAS)
(Vuelta a España 2022: Czego szukają Kolumbijczycy? Analiza)

To nie jest sprawa dopingu, bo tramadol nie znajduje się na liście Światowej Agencji Antydopingowej, ale jest na liście UCI.

Ostatecznie w teście weźmie udział siedmiu rycerzy stanowych, wśród nich Miguel Angel „Superman” Lopez i Sergio Higuita Pojawili się jako ci, którzy będą mieli okazję wejść do klasyfikacji generalnej.

A wybór jest utajony, bo w gronie faworytów nie ma takich gigantów jak Tadej Pojakar i Jonas Vinggaard, Są dwa stopnie wyżej od pozostałych. A ulubionym jest Primose Roglic, Jest wielką niewiadomą.

Roglic wycofał się z Tour de France na początku zeszłego tygodnia. Podobno cios, który przyjął w dniu molo w pierwszym tygodniu, dotknął dwa kręgi, ale jego zespół, Jumbo Visma, nigdy tego nie potwierdził.

Jego prawdziwa kondycja jest nieznana i gdyby przez te 33 dni bez zawodów mógłby płatać figle, kolarze tej klasy stoją przed ogromnymi wyzwaniami, aby wygrać, a nie tylko wziąć udział.

Superman do latania

Lopez pochodzi z przezwyciężenia problemu ze swoim zespołem, który rozdzielił go na kilka dni podczas jego romansu z Operacja Ilex w Hiszpanii na rzecz nielegalnego przemytu narkotyków.

Superman ma doświadczenie, wchodząc w wyścigi z precedensem w zeszłym roku, kiedy przeszedł na emeryturę w 20. rundzie bez zgody dyrektorów sportowych, co zakończyło się wielkim skandalem i rozwiązaniem jego dwuletniego kontraktu. Więcej dla tej grupy.

Twoja historia tutaj jest dobra. Wygrał trzy etapy (2017, dwa i ostatni rok), dodatkowo, W 2018 roku zajął trzecie miejsce, przed Chrisem Froome, mistrzem i Vincenzo Nibalim, drugim, Od tego roku nie stanęła na podium na dużym podium.

Jest świetnym wspinaczem, zawsze atakuje i po odejściu z przeszłości kręcić włochy Z powodu problemów z mięśniami prawej nogi przybył do Vuelty z chęcią usunięcia gwoździa.

Higuita, aby potwierdzić swój wspaniały rok

Higuita była najbardziej regularnym Kolumbijczykiem roku. Zbierz pięć zwycięstw: etap in Trasa po Algarve, Trasa Romandii, Trasa po PolsceI trasa krajowa i adres w Katalonii tour.

Dla niego prowadzenie Vuelty jest wyjątkowe, ponieważ był to jego pierwszy major w jego karierze i wygrał 18. etap 2019 roku.

Jest dobrym wspinaczem, wie, jak stawić się w grupie, walczy z najlepszymi i poprawił swój wysiłek na czas.


Buitrago to karta Bahrajnu.
Tydzień temu hiszpański kolarz Miguel Landa, lider tej grupy, ostrzegał, że nie czuje, że wymyśli opcje walki o generała, więc dla Kolumbijczyka droga jest otwarta.

Pracowali z nim w ostatniej Vuelta a Burgos, w której wygrał pierwszy etap, był liderem, ale na koniec wyścigu nie zareagował.

Buitrago zyskał zaufanie i szeregi w Bahrajnie, zajmując 12. miejsce w Giro d’Italia i etapowe zwycięstwo, które zakończyło się w Lavarone.

Jest znakomitym wspinaczem, biegaczem długodystansowym, ponieważ w tym Giro nie tylko szukał częściowego zwycięstwa, ale także wykonał swoją pracę jako lokalny kamerdyner, aby pomóc Landie zdobyć trzecie miejsce na podium.

W zespole EF znajdą się Rigoberto Oran i Esteban Chaves, Dwóch jeźdźców z doświadczeniem i chęcią bycia dobrze. Urán nie miał dobrej passy, ​​rozbił się na początku i zajął 23. miejsce, więc ma szansę odzyskać dobre wibracje.

Wystąpi w siódmej Vuelcie, konkursie, którego nie grał tak dobrze w porównaniu do swoich występów w Giro i Tour. Najlepszy występ Arrana w Hiszpanii był siódmy w klasyfikacji generalnej w 2017 roku i nie wygrał żadnych etapów.

Chavez miał dobry rok. Nie jest zwycięskim sprinterem w poprzednich sezonach, ale to się opłaciło. Zajęła drugie miejsce w indywidualnym teście szosowym na czas i drugie w teście dystansowym.

W swoim pierwszym roku z EF w Europie zajął dziewiąte miejsce w Tour of Norway, drugie wspinanie się na Mont Ventoux i siódmy w Critérium Dauphiné.

Potem przychodzi Juan Sebastian Molano, który będzie pracował dla częściowych zwycięstw Packers Pascal Ackermann w Emiratach i Harold Tejada, Prawa ręka Lopeza w Astanie.

Zegar, klucz

Górska droga oczywiście sprzyja kolumbijskim kolarstwu, ale jasne jest również, że nic w promieniu 30 km od godziny pierwszego dnia drugiego tygodnia nie jest piętą achillesową.

Kluczem będzie zmniejszenie i zwiększenie przepaści w górach, do tego jest osiem wysokich finiszów i zmniejszenie strat w tym kluczowym dniu.

Kolumbijczycy też będą musieli sobie z tym poradzić Richard Karabaz, który będzie liderem Ineos, wraz z Pawłem Sivakovem. Wszystko wskazuje na to, że Ekwadorczycy odniosą swój ostatni sukces z brytyjską grupą.

Primoz Roglic

Guy Hindley, mistrz Giro d’Italia, To może być kolejna karta Bora de Higuita. Przybył bez presji i miał wystarczająco dużo czasu, aby przygotować Voltę po zdobyciu tytułu Giro.

Joao Almeida mógłby mieć kolejną wiadomość. Portugalczyk ostrzegł przed ZEA, że nie był w stanie wyleczyć udaru, by zmierzyć się z Vueltą, ale nie należy tego wykluczać.

Vuelta to trzytygodniowy wyścig, który przyniósł Kolumbii najwięcej zwycięstw i tym razem łupy mogą wzrosnąć. Nie będzie to łatwe, ale opcji jest mnóstwo i trzeba z nich skorzystać.

(Miguel „Angel” Supermán „López nie leży przed Vuelta a España)
(Ojciec Nairo Quintany, po zdaniu: „Europejczycy nas uzależnili od narkotyków”)

Lisandro Renjevo
Redaktor CZASU
Umieść tweeta

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.