W Australii odkryto jeden z największych gatunków dinozaurów na świecie

W Australii odkryto jeden z największych gatunków dinozaurów na świecie

Według nowego raportu, oprócz listy ostatnich odkryć dinozaurów, znaleziono nowy gatunek dinozaura – prawie dwa razy większy od znaku Hollywood.

w Raport opublikowany w PeerJ w poniedziałekNaukowcy potwierdzili odkrycie nowych skamieniałości dinozaurów pochodzących od zauropoda tytanozaura.

Australutean coprensis Są to największe gatunki dinozaurów występujące w Australii i podobne rozmiarami do gigantycznych dinozaurów z Ameryki Południowej. Waży 70 ton i mierzy od 82 do 98 stóp.

Uważa się, że zauropod, nazwany Cooper od strumienia o nazwie Cooper Creek w pobliżu odkrycia skamieniałości, żył w okresie kredowym od 92 do 96 milionów lat temu. Zauropody były roślinożercami i obejmowały największe zwierzęta, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.

Skamieliny zostały odkryte ponad dziesięć lat temu w południowo-zachodnim Queensland przez dwóch właścicieli nieruchomości, którzy później otworzyli Muzeum Historii Naturalnej Iromanga Po odkryciu wielu stanowisk skamieniałości tytanozaura.

Scott Hocknell, kurator i paleontolog z Queensland, Scott Hocknall Reuters.

Ze względu na położenie skamieniałości i ich duże rozmiary, naukowcy mieli trudności z ich badaniem. To wtedy Iromanga Museum of Natural History i Queensland Museum postanowiły wykorzystać obrazowanie 3D do porównania ich z innymi skamieniałościami na całym świecie.

Hocknoll Powiedział New York Times, W Australii płaski teren utrudnia znalezienie skamieniałości.

Cooper dołącza do najstarszego tytanozaura odkrytego w Argentynie imałpiaktyl” Z najstarszym polileksem opozycyjnym odnotowanym w ostatnich odkryciach.

„Małpaktyl”: Naukowcy odkrywają latające gady z okresu jurajskiego z najstarszym przeciwstawnym kciukiem

Około 140 milionów lat temu: Odkrycie najstarszych skamieniałości tytanozaura w Argentynie في

Śledź reporterkę Ashę Gilbert @Coastalasha. E-mail: [email protected].

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Odkryj rodzaje dinozaurów w Australii, jedne z największych na świecie

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *