W Brazylii mogą wdrożyć model gospodarki o obiegu zamkniętym, który odniósł sukces w Chihuahua – El Heraldo de Chihuahua

Po wzięciu udziału przedstawicieli „Chihuahua Green City” (CGC) w forum „Circular Economy Waste and Management”, które odbyło się w Fortaleza w Brazylii, nawiązano pierwsze negocjacje współpracy z władzami kraju w celu odtworzenia pilotażowego modelu symbiozy przemysłowej. W naszej firmie się to udało.

Víctor Gómez Céspedes, generalny koordynator projektu, był gościem specjalnym konferencji w Brazylii i przedstawił udane przypadki Chihuahua we wdrażaniu mechanizmów przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym.

W forum wzięło udział 22 delegatów z Meksyku i innych krajów, takich jak Chile, Brazylia, Hiszpania, Węgry, Peru, Kolumbia, Polska i Stany Zjednoczone, obejmujących dziewięć krajów i dwa główne regiony świata, a mianowicie: Paraná w Brazylii i Śląsk w Polsce, kultowym regionie Europy Środkowej. .

Gómez Cespedes zwrócił uwagę, że CGC ma na celu spotykanie ludzi z innych części świata i innych miast, którzy mają ten sam cel, jakim jest zrównoważony rozwój, jedno z najpilniejszych wyzwań stojących przed ludzkością.

„Spotkałem się z renomowanymi ośrodkami naukowymi, dyrektorami służb miejskich, burmistrzem Chile i jego urbanistą, przedstawicielami urbanistyki, dyrektorami ds. ich miasta i regiony, co robią ze zrównoważonym rozwojem i „Zrozumienie, w jaki sposób podchodzą do kwestii dobrych praktyk” – zauważył.

To może Cię zainteresować: Dzień Matki pozostawił 13 milionów pesos w centrum miasta

Powiedział, że wizyta odbyła się w ramach Międzynarodowego Programu Współpracy Miejskiej i Regionalnej (IURC), instrumentu Unii Europejskiej, który ma na celu zebranie historii sukcesu, które tworzą mechanizmy gospodarki o obiegu zamkniętym na świecie.

Jednym z najistotniejszych rezultatów w Brazylii jest otwarcie formalnych dialogów dotyczących możliwości realizacji projektu Chihuahua Green City, który połączy Brazylię z Paragwajem i Argentyną w regionie Paraná, zwłaszcza w regionie Iguazu.

Wyjaśnił, że udało mu się poznać brazylijskie miasto Fortaleza i wraz z 22 przedstawicielami spotkał się z przedstawicielami burmistrza, innowacji, służb publicznych i robót publicznych. Ważne sprawy w ich mieście..

Pierwsze prace zostaną zainstalowane z aktorami z miasta Fortaleza podczas wideokonferencji z udziałem przedstawicieli Miejskiej Dyrekcji Usług Publicznych w Chihuahua, aby mogli dowiedzieć się o tych skutecznych praktykach w Brazylii i zobaczyć ich możliwości. Ikoniczny projekt krajobrazu sanitarnego miasta przewiduje również uhonorowanie pracy osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Koordynator Chihuahua Green City zapowiedział, że dzięki tym pracom zostanie nawiązany dialog z przedstawicielami Polski w celu poprawy możliwości rafinerii Chihuahua zidentyfikowanych w Projekcie Biogospodarka i Bioenergia.

➡️ Otrzymuj najważniejsze wiadomości z Chihuahua, Juárez i Parral prosto na swój e-mail. Zapisz się do naszego newslettera!

Z drugiej strony poinformował, że jednym z najbardziej zauważanych problemów w Brazylii była inicjatywa CGC mająca na celu stworzenie kalkulatora emisji dla firm Chihuahua w celu określenia ich linii bazowej karbonizacji i znalezienia alternatyw w celu jej zmniejszenia. „Widzieli, jak wielkie rzeczy można zrobić dzięki projektom, które zamierzamy zrealizować, takim jak kompleks przemysłowy Chihuahua, który ma na celu stworzenie pierwszego parku eko-przemysłowego w Ameryce Łacińskiej” – podkreślił.

Uzgodniono wysłanie projektów CGC do Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Peru i Kolumbii, otwierając możliwość współpracy w ramach nieznanego na świecie modelu biznesowego i nadając ton sojuszowi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *