W całych Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków zakażenia koronawirusem i grypą: strzały

W całych Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków zakażenia koronawirusem i grypą: strzały

Po świątecznych zakupach i uroczystościach w całych Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków chorób układu oddechowego.

Bloomberg/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images


Ukryj podpis

Przełącz podpis

Bloomberg/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Po świątecznych zakupach i uroczystościach w całych Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków chorób układu oddechowego.

Bloomberg/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

W większości stanów amerykańskich Poziomy chorób układu oddechowego Według danych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, obecnie uważa się go za „wysoki” lub „bardzo wysoki”.

Tendencję wzrostową napędzało kilka wirusów układu oddechowego. „Wirus grypy to zjawisko, które obecnie bardzo szybko się rozprzestrzenia” – mówi. Doktor Steven Stackkomisarz i przewodniczący ds. zdrowia publicznego stanu Kentucky Stowarzyszenie Państwowych i Terytorialnych Urzędników Zdrowia. „Grypa rośnie i prowadzi do większej liczby hospitalizacji”.

W całym kraju poziom syncytialnego wirusa oddechowego (RSV) wydaje się być wysoki Ułożyłem się Być może osiągnął on swój szczyt, podczas gdy poziom wirusa Covid-19 jest wysoki i oczekuje się, że wzrośnie jeszcze wyżej.

„Po wakacjach, po podróżach i spotkaniach towarzyskich widzimy coś bardzo typowego dla tej pory roku, czyli dużą liczbę wirusów układu oddechowego” – mówi dr Mandy Cohen, dyrektor CDC. „Obserwujemy szczególnie wysoką częstość występowania na południowym wschodzie, ale żadna część kraju nie została oszczędzona”.

Wirusy miały trudny początek w tym sezonie

Grypa pojawi się w tym sezonie później w porównaniu z sezonem 2022–2023, kiedy „RSV i grypa rozwinęły się w tym samym czasie co koronawirus” – mówi. Marylin Wilkadiunkt zdrowia środowiskowego na Uniwersytecie Emory i dyrektor programowy w Badanie ścieków. „Wszystkie trzy razem były dość kiepskie. W tym roku było więcej przemieszczeń”.

Jak dotąd jest to dobra wiadomość dla liczby szpitali, która w tym sezonie utrzymuje się na stałym poziomie, co oznacza, że ​​osoby ciężko chore wymagające opieki medycznej na ogół są w stanie ją uzyskać.

Niektóre szpitale w różnych częściach kraju – od Massachusetts przez Illinois do Kalifornii – Zaczęliśmy ponownie wymagać masek dla personelu, a w niektórych przypadkach dla pacjentów i gości.

Szczepionki nadal mogą pomóc

Urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że uzyskanie najnowszych szczepionek przeciwko grypie i Covid-19 może nadal chronić ludzi w tym sezonie. Chociaż Stack wraz z Departamentem Zdrowia Publicznego stanu Kentucky zachęca do stosowania sezonowych szczepionek profilaktycznych u wszystkich osób w wieku 6 miesięcy i starszych, twierdzi, że są one szczególnie ważne „dla wszystkich seniorów – nawet seniorów – jak młodsi dorośli w wieku 6 miesięcy i starsi. „Wiek 60 lat lub więcej”, ponieważ są bardziej narażeni na ciężką chorobę z powodu tych wirusów.

Dane CDC to pokazują Mniej niż połowa dorosłych w Stanach Zjednoczonych Tej jesieni i zimy zaszczepiłem się przeciwko grypie. To i tak lepiej niż zwiększony w tym sezonie wskaźnik szczepień przeciwko koronawirusowi, który otrzymało mniej niż 20% dorosłych w USA, chociaż koronawirus nadal stwarza największe ryzyko.

„To, co niestety powoduje, że ludzie trafiają do szpitali i odbiera im życie, to wirus, który w dalszym ciągu jest najniebezpieczniejszy [at the moment] „To wirus Covid” – mówi Cohen z CDC, cytując… Najnowsze dane tygodniowe Pokazuje 29 000 nowych hospitalizacji z powodu Covid-19 i 1200 zgonów z powodu Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz szczepionek urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że nadal istnieje możliwość noszenia maski zapobiegawczej.

Wczesne badanie może pomóc w leczeniu

Pacjenci powinni pozostać w domu i monitorować objawy. Jeśli objawy rozwiną się poza katar i łagodny kaszel, aż do bólów ciała, gorączki, trudności w poruszaniu się w ciągu dnia, ciężkiego kataru i nasilającego się kaszlu… [those more severe symptoms] „To powinno skłonić cię do poddania się testowi” – ​​mówi Cohen.

Wczesne badanie i diagnoza w kierunku Covid-19 lub grypy mogą pomóc osobom z grupy ryzyka poważnej choroby uzyskać dostęp do tabletek na receptę, co może zmniejszyć ich szanse na trafienie do szpitala.

Ubezpieczenie zdrowotne powinno obejmować szczepionki, testy i leczenie przeciwko grypie i Covid-19.

Dla tych, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, rząd oferuje również program Nazywa się to testem na leczenie Który oferuje bezpłatne badania, bezpłatne wizyty telezdrowia i bezpłatne zabiegi w domu.

Cohen twierdzi, że w ciągu najbliższych kilku tygodni ludzie mogą się chronić, będąc świadomi tego, co dzieje się w społeczności i ich indywidualnej sytuacji. „Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twojej społeczności” – mówi. „Czy krąży dużo wirusów? A jakich narzędzi mogę użyć, aby się chronić, w zależności od tego, kim jestem, mój wiek, ryzyko, a także ludzie wokół mnie?”

CDC dysponuje mapami hospitalizacji z powodu Covid-19 Do poziomu gubernatora Na swojej stronie internetowej udostępnia cotygodniowe aktualizacje dot Wirusy układu oddechowego w całym kraju. Cohen twierdzi, że dostępnych jest wiele narzędzi – w tym szczepionki, maski, szybkie testy i metody leczenia – które mogą pomóc ludziom zmniejszyć ryzyko w tym sezonie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *