W Chinach odkryto ślad dinozaura wielkości kota

Międzynarodowy zespół Paleontolodzy Dowiedz się w Chiny tylko jeden Wydruk łapy Pozostawiony przez prof Dinozaur Rozmiar A. Kot Około 100 milionów lat temu.

Anthony Romelio, badacz z University of Queensland, był częścią zespołu Dochodzenie Dowód, pierwotnie znaleziony przez profesora nadzwyczajnego Lidę Sheng z Chińskiego Uniwersytetu Nauk o Ziemi.

Ten odcisk został wykonany przez prof. Dinozaur Opancerzony roślinożerca Jest powszechnie znany jako Stegozaur, Rodzina dinozaurów, do której należy słynny stegozaur. Jak stegozaur, mógł to być mały dinozaur Paznokcie Na ogonie i kościstych płytkach na plecach jako osoba dorosła. „

Z obszarem mniejszym niż Sześć centymetrówTo jest ślad stegozaura najmniejszy Znany na świecie. Stanowi ostry kontrast w stosunku do innych śladów stegozaurów znalezionych na tym terenie Chiński utwór Osiągają 30 cm długości, a odciski stóp znaleziono w miejscach takich jak Broome w Australii Zachodniej, gdzie mogą mierzyć do 80 cm.

Plik Małe ślady, Opisane w czasopiśmie Palaios, mają podobne właściwości do innych stegozaurów z trzema markerami Krótkie palceSzerokie i okrągłe.

Jednak naukowcy odkryli, że ślad nie był tak długi, jak większy ślad wykryty w miejscach śledzenia, co wskazuje, że mały stegozaur miał Inne zachowanie.

Romelio powiedział: „Stegozaurydy zwykle chodzą tyłkami po ziemi, tak jak ludzie, ale wszędzie, pozostawiając długie ślady”.

„Niewielki dowód wskazuje, że ten dinozaur poruszał się z obcasami uniesionymi nad ziemię, jak Ptak Lub prof Kot. Wcześniej takie skróty widzieliśmy tylko wtedy, gdy dinozaury chodziły na dwóch nogach ”.

Xing powiedział, że posiadanie domeny Mały Stegozaur Szli palcami. „Może to być możliwe, ponieważ jest to przypadek i pozycja większości przodków dinozaurów, ale stegozaur może również przestawić się na chodzenie na piętach z wiekiem” – powiedział.

„Cała masa wskazówek z tych małych efektów dostarczy nam odpowiedzi na to pytanie, ale niestety mamy tylko jeden odcisk palca” – dodał.

Znalezienie drobnych wskazówek w ruchliwych witrynach katalogowych byłoby wyzwanie do Badacze. „Ślady małych opancerzonych dinozaurów są znacznie rzadsze niż ślady innych grup dinozaurów” – powiedział Xing.

„Teraz, gdy nasze badanie zidentyfikowało dziewięć różnych miejsc, w których znajdują się ślady dinozaurów z tego regionu, przyjrzymy się uważnie, czy uda nam się znaleźć ich więcej. Małe ślady”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *