W Connecticut pierwszy w tym sezonie zgon z powodu grypy i syncytialnego wirusa oddechowego – NBC Connecticut

W Connecticut pierwszy w tym sezonie zgon z powodu grypy i syncytialnego wirusa oddechowego – NBC Connecticut

Według stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego zmarł jeden mieszkaniec Connecticut chory na grypę i jeden mieszkaniec zakażony wirusem RSV. To pierwsze w tym sezonie zgony mieszkańców stanu z powodu grypy i syncytialnego wirusa oddechowego.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego osobą, która zmarła na grypę, był mieszkaniec hrabstwa Middlesex w wieku od 80 do 89 lat, a osobą, która zmarła na wirus RSV był mieszkaniec hrabstwa New Haven w wieku od 80 do 89 lat. .

Według Departamentu Zdrowia Publicznego w październiku zgłoszono także 67 zgonów związanych z Covid-19 wśród mieszkańców Connecticut.

„To tragiczne przypomnienie, że sezon wirusowych chorób układu oddechowego 2023–2024 jest już aktywny. Gdy zbliżają się wakacje, gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców Connecticut, aby upewnili się, że ich szczepionki sezonowe są aktualne” – komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego Manisha Jothani stwierdziła w oświadczeniu, że dotyczy to także osób cierpiących na wiele schorzeń.

„Nawet jeśli już wcześniej chorowałeś na koronawirus i byłeś wcześniej szczepiony, nasza odporność z czasem słabnie. Zaszczepienie się tej jesieni pomoże chronić siebie i innych członków rodziny w okresie świątecznym. Ponadto zapobieganie chorobom, nawet jeśli są to łagodne infekcje, pomoże naszym dzieciom pozostać w szkole, a dorosłym w pracy. Zdrowsze społeczeństwo pomoże nam wszystkim żyć jak najlepiej” – dodał Jothani.

Wytyczne dotyczące szczepionek

  • Każda osoba w wieku 6 miesięcy lub starsza powinna otrzymać roczną dawkę szczepionki przeciw grypie.
  • Każda osoba w wieku 6 miesięcy lub starsza powinna otrzymać zaktualizowaną szczepionkę przeciwko Covid-19.
  • Do zaszczepienia się przeciwko wirusowi RSV (Abrysvo) kwalifikują się osoby dorosłe w wieku 60 lat i starsze oraz kobiety w ciąży. Przeciwciało monoklonalne Nirsevimab (Beyfortus) jest zalecane dla wszystkich niemowląt w wieku poniżej 8 miesięcy, urodzonych w trakcie sezonu RSV lub wchodzących w jego fazę.

Mieszkańcy mogą otrzymać szczepionki u swojego świadczeniodawcy, w aptece lub odwiedzając stronę szczepionki.gov, aby znaleźć najbliższe miejsce szczepień.

Departament Zdrowia Publicznego i Koalicja na rzecz Szczepień Connecticut współpracują z lokalnymi wydziałami zdrowia w całym stanie w celu utworzenia klinik szczepionkowych dla dzieci i dorosłych. Pobierz harmonogram na https://datawrapper.dwcdn.net/aWVXd/5/.

Zapobiegnij rozprzestrzenianiu się wirusa

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się wirusów układu oddechowego, takich jak grypa, COVID-19 i RSV, przestrzegając etykiety wirusa układu oddechowego, w tym myjąc ręce, pozostając w domu w przypadku choroby, dezynfekując powierzchnie i nosząc maskę, jeśli masz jakiekolwiek objawy ze strony układu oddechowego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *