W hrabstwie Fresno rośnie liczba hospitalizacji, dlatego urzędnicy zalecają ostrożność podczas wakacji

W hrabstwie Fresno rośnie liczba hospitalizacji, dlatego urzędnicy zalecają ostrożność podczas wakacji

Hrabstwo FRESNO, Kalifornia (KFSN) — W całym regionie stale rośnie liczba przypadków grypy, Covid-19 i syncytialnego wirusa oddechowego.

„Zdecydowanie obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji w całym hrabstwie” – powiedział Matto Parker, koordynator służb ratownictwa medycznego w dziale zdrowia publicznego hrabstwa Fresno.

Ten gwałtowny wzrost często zdarza się w tym sezonie, mówi Matto Parker, koordynator służb ratownictwa medycznego w hrabstwie Fresno.

„Zazwyczaj w chłodniejszych miesiącach obserwujemy wzrost liczby chorób układu oddechowego. Widzimy to tutaj, w Dolinie Centralnej, wraz z innymi rodzajami chorób i oczywiście urazami, które zwykle obserwujemy w Dolinie”. powiedział Parker.

Parker dodaje, że w miarę wzrostu liczby hospitalizacji jego wydział ściśle współpracuje z innymi hrabstwami i Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego, aby wprowadzić wszelkie zmiany niezbędne do zapewnienia najlepszej opieki pacjentom potrzebującym pomocy.

Służby zdrowia ostrzegają, aby podjąć dodatkowe środki ostrożności, jeśli cierpisz na choroby współistniejące.

„Zwłaszcza jeśli masz ponad 65 lat, jesteś bardziej narażony na ryzyko wystąpienia niektórych złych skutków tych wirusów. Mogą się do ciebie podkraść i potencjalnie odebrać ci życie, więc idź do lekarza, poddaj się testom i dowiedz się, co robić Do.” „Musisz mieć możliwość poddania się leczeniu” – powiedziała dyrektor CDC, dr Mandy Cohen.

Cohen twierdzi również, że po raz pierwszy w historii istnieją szczepionki na wszystkie trzy wirusy.

„Wciąż jesteśmy na początku sezonu grypowego, więc zaszczepij się przeciwko grypie i zacznij otrzymywać zaktualizowaną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. W ciągu najbliższych kilku tygodni i w styczniu będziemy widzieć coraz więcej wirusów, więc nigdy nie jest za późno, aby chroń się” – powiedział Cohen.

Pilna opieka może być kolejną opcją leczenia w okresie wakacyjnym, gdy dotyczy to oddziałów ratunkowych.

Służba zdrowia publicznego hrabstwa Fresno twierdzi, że ważne jest, aby wiedzieć, kiedy szukać jednego lub drugiego.

Możesz znaleźć więcej informacji Tutaj O pilnej opiece, izbach przyjęć i telezdrowiu.

Aby otrzymywać najświeższe informacje, śledź Briannę Willis na Facebook, Świergot I Instagrama.

Prawa autorskie © 2023 KFSN-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *