W jakich krajach działa elektroniczna recepta i dokumentacja medyczna?

W jakich krajach działa elektroniczna recepta i dokumentacja medyczna?

Poczekalnia w placówce służby zdrowia.


  • Chociaż te dwie usługi są dostępne tylko w Andaluzji, Aragonii, Katalonii, Madrycie i Kraju Basków, wszystkie samorządy regionalne subskrybują system.


  • Pacjenci z tych społeczności mogą otrzymać leki wraz z kartą medyczną w aptekach w Chorwacji, Estonii, Finlandii, Polsce i Portugalii.


  • Sieć e-Zdrowie zapewnia podróżującym wysokiej jakości opiekę zdrowotną i medyczną

To pierwsze lato Po zakończeniu stanu zagrożenia zdrowia. Szacunki sektora turystycznego przewidują rekordowe liczby. Jeśli jesteś jedną z tysięcy osób, które wkrótce będą podróżować do kraju UE, takiego jak Portugalia czy Chorwacja, powinieneś o tym wiedzieć. Nie musisz już nosić przy sobie dokumentacji medycznej ani papierowych recept, ponieważ te informacje zostaną dodane do cyfrowej dokumentacji medycznej, będziesz mógł odbierać leki za pośrednictwem swojej karty zdrowia. W rzeczywistości, jak wyjaśniły NIUS źródła dotyczące zdrowia, chociaż zawsze zaleca się posiadanie europejskiej karty zdrowia, karta wydana przez wspólnotę autonomiczną jest wystarczająca do tych procedur.

Znany jako Sieć e-Zdrowia to unijna usługa udostępniająca dane medyczne osobom będącym w podróży„Ułatwianie wysokiej jakości opieki zdrowotnej i opieki medycznej, gdy jest taka potrzeba” – podkreślają w Ministerstwie Zdrowia.

W Hiszpanii wszystkie wspólnoty autonomiczne podpisały już umowę akcesyjną, chociaż program nie we wszystkich jeszcze działa. Andaluzja, Aragonia, Katalonia, Wspólnota Madrytu, Wspólnota Walencji, Nawarra i Kraj Basków mogą teraz udostępniać podsumowanie historii medycznej. Jej obywatelami są pracownicy służby zdrowia z Chorwacji, Francji, Luksemburga, Malty i Portugalii.

Społeczności autonomiczne historii medycznejlist NIUS

Historia medyczna narodówlist NIUS

W jakich krajach działa recepta elektroniczna?

Ze swojej strony działa Europejski Serwis Elektronicznej Infuzji Narkotyków Andaluzja, Aragonia, Wyspy Kanaryjskie, Kastylia i León, Katalonia, Wspólnota Madrytu, Estremadura i Kraj Basków. Pacjenci z tej społeczności mogą otrzymać leki wraz z kartą zdrowia w aptekach w Chorwacji, Estonii, Finlandii, Polsce i Portugalii.

Usługa wzajemna. Obywatele krajów udostępniających dane medyczne i recepty elektroniczne mogą Leczenie jest zapewniane w ramach hiszpańskiego krajowego systemu opieki zdrowotnej, który zawiera również podsumowanie ich informacji medycznych i leków Leki przepisane przez ich lekarzy. Leki, które można dostać w działających już aptekach wspólnot autonomicznych.

Wspólnoty autonomiczne z elektronicznymi receptami ważnymi za granicąlist NIUS

Kraje, w których obowiązuje recepta elektronicznalist NIUS

Interoperacyjność informacji medycznej

Hiszpański rząd i państwa członkowskie Unii Europejskiej podpisały w listopadzie 2020 r. formalną umowę umożliwiającą interoperacyjność informacji medycznych między ich regionami. Gminy autonomiczne włączyły się do inicjatywy, podpisując stosowne umowy o przystąpieniu z Ministerstwem Zdrowia., proces, który zakończył się 1 czerwca zjednoczeniem Kantabrii. Tak więc wszystkie wspólnoty autonomiczne i miasta już podpisały zobowiązanie, choć nie wszystkie je jeszcze zastosowały.

Po podpisaniu umowy regionalne służby zdrowia muszą dokonać odpowiednich dostosowań w swoich systemach przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia zgodnie z kryteriami ustalonymi przez Komisję Europejską. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów Ministerstwo zatwierdza proces i upoważnia każdą wspólnotę autonomiczną do przystąpienia do służby. W rzeczywistości, według Ministerstwa Zdrowia„Hiszpania jest punktem odniesienia w jej faktycznym wdrażaniu, będąc jednym z krajów, które w największym stopniu korzystały z tych usług.„.

Transgraniczna pomoc w tymczasowym przesiedleniu

Jak wyjaśniono w Departamencie Zdrowia Wspólnoty Madrytu, dokument zawiera informacje i dane dotyczące zdrowia pacjenta”Zapewnij migawkę na wypadek, gdybyś potrzebował nieplanowanej pomocy transgranicznej w ramach tymczasowego oddelegowania„.

Specjaliści potwierdzą tożsamość pacjenta oficjalnym dokumentem ze zdjęciem i przekażą mu ulotkę wyjaśniającą w języku hiszpańskim, zawierającą szczegóły postępowania w kraju zamieszkania. Ze względu na wysoki poziom poufności konsultowanych informacji ustanowiono kilka mechanizmów bezpieczeństwa. Dlatego konieczne jest użycie certyfikatu cyfrowego, aby uzyskać dostęp do systemu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *