W łucznictwie Celaya celuje w Polskę

Victorense Miguel Celaya został pierwszym zawodnikiem z Tamaulipas, który zdobył bilet na Puchar Świata w strzelectwie, który odbędzie się w europejskim kraju Polska.

Po zdobyciu brązowego medalu na Ogólnopolskich Igrzyskach CONADE 2021, w dyscyplinie strzeleckiej, Miguel Celaya z Tamaulipas otrzymał przepustkę na Mistrzostwa Świata Juniorów w Strzelaniu we Wrocławiu, w kategorii młodzieżowej 18-21 gałęzi męskiej, która to zrobi . w Polsce.

Według Mexican Shooting Association AC (FMTA), zwycięzcy rund kwalifikacyjnych na 70, 60 i 80 metrach łuku zakrzywionego i bloczkowego dla klasy Cadet w obu oddziałach otrzymają zgodę FMTA na udział w wydarzeniu, które odbędzie się w sierpniu. 8-16 na ziemiach polskich.

Jednak w celu uzyskania tego biletu konieczne jest, aby państwowe stowarzyszenie strzeleckie złożyło pismo z prośbą o to potwierdzenie do FMTA, nie później niż 18 lipca przed godziną 14:00, ponieważ wejścia na międzynarodowe wydarzenie zostaną zamknięte 19 lipca. .

„Prawda jest dla mnie osobiście wielkim osiągnięciem i dla Tamaulipasa, że ​​dostałem ten bilet, ponieważ będzie to pierwszy w tej dziedzinie udział w Pucharze Świata, co jest ważne, bo jaka będzie droga do kolejnych igrzysk”.

Wyjaśnił, że chociaż jest to „młoda” dyscyplina dla Tamaulipasa, praktykowana tu w Ciudad Victoria Sports Center od mniej niż 10 lat, Celaya Guajardo zdaje sobie sprawę, że strzelanie znajduje się już w pierwszej piątce pod względem medali w dawnej Olimpiadzie Narodowej. .

“Dałem Tamaulipas tylko 15 medali, odkąd ten sport jest teraz w Krajowych Igrzyskach Olimpijskich podczas krajowych Igrzysk CONADE 2021. Wcale nie było to łatwe, ale dyscyplina była konsekwentna i ważne jest, abyśmy zdobywali medale.”

Przyznając, że INDE Tamaulipas, obecnie kierowane przez Orlando Martineza, nie pozostawiło sportowców samych na tych Igrzyskach Narodowych w 2021 r., „istnieją bliskie źródła, że ​​inni sportowcy z innych krajów zmagali się z problemami z żywnością i transportem, a Tamaulipas zawsze się do tego stosował”.

Polska nie była pierwsza:

Tamaulipas pojawił się w ostatnich latach jako jeden z największych orędowników tego sportu w kraju, a dowodem na to jest to, że w 2019 roku przeniósł się na Pan American Youth Games 2020, ale z powodu pandemii nie mógł się rozwinąć.

„Prawda jest taka, że ​​Polska to nie moje pierwsze międzynarodowe zawody, bo w 2019 roku wygrałem bilet na Pan American Youth Games 2020, ale z powodu Covid-19 musieli przestać i musieli wysłać kolejnego sportowca w mojej klasie , po prostu zachowałem mundur. Jest oficjalny i jest na nim moje nazwisko.

CONADE zapomnij o tym

La madre de Celaya Guajardo, manifest Hilda Guajardo que la CONADE no estará solventando los gastos del deportista, es por ello que requieren el apoyo del Gobierno del Estado, para que el atleta pueda asistir a esta se compencencia, la cizand Month.

„To smutne, że CONADE nie chce wsparcia, prawda jest taka, że ​​jest ono konieczne, ponieważ jest to ogromny koszt, który musimy ponieść, i dlatego potrzebujemy wsparcia INDE w Tamaulipas, aby sprawdzić, czy mogą nas wesprzeć. ”

Zdał sobie sprawę, że podróż będzie kosztować sportowca w National Center for High Performance (CNAR) około 65 000 pesos.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *