W Polsce pojawiło się 18 775 nowych infekcji koronawirusem – pierwsza wiadomość

Andrzej Lange / BAP

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła od czwartku do 18 775 nowych przypadków, osiągając 1868 297 – podało w piątek ministerstwo zdrowia.

Kolejnych 351 osób zginęło, co oznacza, że ​​liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 46 724.

Ministerstwo zdrowia podało, że 19102 osób z potwierdzoną infekcją koronawirusem zostało przyjętych do szpitala, a 299942 było w izolacji. Do tej pory uratowano 1530 484 osób.

W sumie 4391,256 Polaków zostało już zaszczepionych przeciwko Govt-19, według oficjalnej rządowej strony internetowej. gov.pl..

Rząd uruchomił narodowy program szczepień 27 grudnia, w którym pracownicy służby zdrowia znaleźli się wśród szefów chronionych przed wirusem. Pod koniec stycznia Polska rozpoczęła szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia.

Odkąd wirus po raz pierwszy zaatakował ten kraj w marcu 2020 r., Polska wprowadziła szereg środków, aby przeciwdziałać jego rozprzestrzenianiu się. W grudniu rząd ogłosił, że Polska wejdzie w „izolację narodową” od 28 grudnia do 17 stycznia. W połowie stycznia rząd postanowił nałożyć wszystkie ograniczenia na wirusa koronowego do 31 stycznia, a następnie przedłużył je do 14 lutego. Od 12 lutego hotele, teatry, kina i baseny będą otwarte z ograniczoną liczbą miejsc. Restauracje są dozwolone tylko w przypadku sprzedaży zaniedbanej lub z dostawą do domu. Dozwolone jest również otwieranie centrów handlowych i niektórych placówek kulturalnych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *