W Polsce powstaje projekt ustawy, aby więzić każdego, kto obraża lub wyśmiewa wiarę religijną

W Polsce powstaje projekt ustawy, aby więzić każdego, kto obraża lub wyśmiewa wiarę religijną

(NfP/InfoCatlica) powiedział Zbigniew Ziobro, szef Zjednoczonej Polski (Solidarnej Polski), partii, która wprowadziła prawo, oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Powiedział też, że dla pełnego korzystania z wolności religijnej… konieczna jest reforma prawa karnego, które dziś nie gwarantuje należytej ochrony wierzących.

W Polsce już jest przestępstwem obrażanie uczuć religijnych innych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego lub miejsca publicznego odprawiania obrzędów religijnych, zagrożone karą do dwóch lat więzienia.

Ta ustawa o bluźnierstwie jest szeroko stosowana w obecnym polskim rządzie. Jednak partia Jedna Polska twierdzi, że nie posuwa się wystarczająco daleko i na początku tego roku ogłosiła poparcie dla środków mających na celu zaostrzenie prawa, w tym minimalną karę pozbawienia wolności od dwóch do trzech lat.

Po nieudanej próbie zdobycia poparcia głównej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Zjednoczona Polska postanowiła nazwać inicjatywę Inicjatywą Zgromadzenia Obywatelskiego, zauważa portal informacyjny Prawo.pl.

Zwracając się w tym tygodniu do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Ziobro powiedział, że wkrótce rozpoczną się prace nad ustawą.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział w tym tygodniu PAP, że projekt ustawy jest zgodny z wyznawanymi przez nas wartościami i doceniamy zaangażowanie naszych kolegów ze Zjednoczonej Polski. Powiedział, że ustawa zostanie wdrożona jak każda inna inicjatywa obywatelska.

Ustawa już wywołała silny sprzeciw drugiej co do wielkości partii opozycyjnej w parlamencie, Lewicy (Lewica). Zakazuje krytyki Kościoła i jego przedstawicieli, o czym ostrzegała w tym tygodniu jedna z jego przedstawicielek, Joanna Schuring-Wilkus.

Jeśli ta poprawka wejdzie w życie, na przykład każdy, kto stawia Mara [la Virgen] Z tęczową aureolą [LGBT]… [o] Zrób mema [el Papa] Jan Paweł II… zostanie skazany na dwa lata więzienia – powiedział. Ci, którzy protestują w kościele, tak jak ja i mój mąż, zostają skazani na dwa lata więzienia.

Od 2020 r. Giopro dąży do pozbawienia Schering-Wilkus immunitetu parlamentarnego, aby postawić zarzuty obrażania uczuć religijnych i krzywdzenia praktyk religijnych za demonstracje w kościele przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji w Polsce.

W zeszłym roku trzech polskich działaczy LGBT stanęło przed sądem za obrazę uczuć religijnych za dodanie tęczowych kolorów do aureoli Matki Boskiej i Jezusa. Sąd uznał ich za niewinnych, ale prawnicy złożyli apelację. Ponownie uznano ich za niewinnych w styczniu tego roku, ale władze stoją przed nową serią dowodów.

W zeszłym miesiącu Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że zniesławienie polskiej piosenkarki pop Tody – która jak większość przestępców została ukarana grzywną, a nie więzieniem – naruszyło jej prawo do wolności.

Tylko w tym tygodniu sąd nakazał Francji wypłacić odszkodowanie aktywistce, która brutalnie zbezcześciła kościół w Galicji. wydajność Wybór uprzedzeń skandalicznych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *