W Polsce są dwa diamenty, Hubert Hurkacz i Iga Świątek

Były polski gracz z pierwszej dziesiątki, Wojtek Fibak, określił Huberta Hurkacza i Igę Świątka jako „dwa diamenty”. Polska ma dwóch z najlepszych 10 graczy, ponieważ Hurkacz zajmuje 9 miejsce w rankingu ATP, a Świątek 9 w rankingu WTA.

Hurkacz i Świątek osiągnęli kilka całkiem niezwykłych rzeczy, a Fibak wierzy, że przyszłość polskiego tenisa jest świetlana. Harrocks zdobyli swój pierwszy tytuł Masters w Miami na początku tego roku, podczas gdy Swedek zdobył swój pierwszy tytuł Grand Slam na French Open w zeszłym roku.

„Mamy te dwa diamenty. To jak jeden na milion na raz” – powiedział Fibak na stronie internetowej ATP. „Nie ma wielu krajów, w których są mężczyźni i kobiety [en este nivel]. Masz Natala i Mukurusa [en España], Chitsibas i Sakkari [en Grecia].

To niesamowite… to wyjątkowe, to błogosławieństwo. Po tym, jak skończyłem grać, żaden polski zawodnik nie zagrał na Wimbledonie przez 20 lat. Dwadzieścia lat! to co? [Agnieszka] Radwańska przechodzi na emeryturę, bum, są tutaj!”

Phoebe wyjaśnia siłę huraganów

„Hubert to wszechstronny zawodnik. Jest potężny w obronie, ma świetny atak, ma świetny bekhend, świetny forhend, świetny serwis i świetny powrót.

Nie zawiedzie, gdy nie będzie potrzebny – powiedział Fibak. Jeśli powiem teraz tylko Hubertowi, słabością jest to, że musi wygrać mecz, jest faworytem, ​​ma z tym problemy.

Po drodze było tak [Nitto ATP Finals]Były dwa bardzo napięte mecze.” W trzecim secie na Paris Masters Harrocks zepchnął Novaka Djokovica do tie-breaka, przegrywając na 1. miejscu.

Na świecie 1. Phoebe uważa, że ​​Harrocks jest obecnie czwartym najlepszym graczem. „Sposób, w jaki grał jako Miedwiediew, sposób, w jaki grał jako Djokovic w Paryżu, teraz zajmuje czwarte miejsce na twardych kortach po Djokoviciu, Miedwiediewie, Sverevie, a potem Hubert” – powiedział Fibke.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *