W Polsce trener Paulo Sousa nazwał „uciekinierem” za przyjęcie oferty brazylijskiego klubu Flamengo | piłka nożna | Sporty

To stanowisko spotkało się z ostrą krytyką w kraju wschodnioeuropejskim, a media głównego nurtu nie skąpiły mocnych cech trenera.

Diario As

Portugalczyk Paulo Sousa podpisał kontrakt z Flamengo, który zaproponował mu dwuletni kontrakt na odzyskanie tronu w Ameryce Południowej, ale musi najpierw zakończyć odejście z polskiej drużyny, z którą ma obecną umowę.

Sytuacja ta wywołała ostrą krytykę w kraju wschodnioeuropejskim, a główne media nie skąpiły mocnych zaleceń pod adresem trenera: „To nieprawdopodobny skandal”, „Zachowywał się haniebnie” (…) to tylko niektóre z komentarzy to można przeczytać Przegląd sportui Jedno z głównych mediów sportowych w Polsce.

Zdjęcie: Diario As

51-letni Sousa miał świetną karierę jako piłkarz dla takich drużyn jak Benfica, Juventus i Borusssia Dortmund. Dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów na boisku i ma już za sobą różnorodne doświadczenia w klubach jako trener, aż w tym roku dotarł do reprezentacji Polski, gdzie poprowadził 15 meczów z sześcioma zwycięstwami, pięcioma remisami i czterema porażkami.

Teraz reprezentacja będzie musiała szukać innego trenera, by pokonać Rosję, a następnie wygrać „finał” ze Szwecją czy Czechami o miejsce w Katarze 2022. jak Z Hiszpanii.

Trener będzie musiał zapłacić odpowiednią karę, by inaczej rozwiązać z PZPN i pojedzie do Rio de Janeiro, by rozpocząć sezon przygotowawczy z Minjau.

Negocjacje rozpoczęły się kilka dni temu w Portugalii i chociaż zespół z Rio również szuka Jorge Jesusa, aby spróbować go sprowadzić z powrotem, Sousa w końcu przekonał go podczas spotkania z Marcosem Brazem, wiceprezydentem Florydy i Bruno Spindelem, dyrektorem sportowym .

Przed podjęciem decyzji Souza rozmawiał z Robertem Lewandowskim, kapitanem reprezentacji Polski i zawodnikiem, który opowiadał się za kontynuacją portugalskiego trenera. Trener był jednak przekonany i odszedłby z kadry narodowej, by podjąć wyzwanie w bardzo wymagającej drużynie, co zmusiłoby go do zdobywania tytułów atrakcyjnym meczem. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *