W Polsce trenera Paulo Sousę nazywa się „zbiegiem” za przyjęcie oferty brazylijskiego Flamengo Piłka nożna | Sporty

W Polsce trenera Paulo Sousę nazywa się „zbiegiem” za przyjęcie oferty brazylijskiego Flamengo  Piłka nożna |  Sporty

Portugalczyk Paulo Sousa planuje podpisać kontrakt z Flamengo, które zaoferowało mu dwuletni kontrakt na odzyskanie tronu w Ameryce Południowej, jednak najpierw musi dokończyć odejście z reprezentacji Polski, z którą ma aktualną umowę.

Sytuacja ta wywołała ostrą krytykę w kraju Europy Wschodniej, a media głównego nurtu nie szczędziły mocnych przymiotników pod adresem trenera: „To niesamowity skandal”, „Zachował się haniebnie” (…) to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych. można wczytać Przegląd Sportoy, Jedno z głównych mediów sportowych w Polsce.

Sousa (51 l.) ma za sobą doskonałą karierę piłkarza w takich drużynach jak Benfica, Juventus i Borussia Dortmund. Dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów na boisku, a jako trener gromadził różnorodne doświadczenia w klubach, aż w tym roku dołączył do reprezentacji Polski, gdzie trenował piętnaście meczów, w których odniósł sześć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki.

Według gazety reprezentacja narodowa będzie teraz musiała szukać innego trenera, aby pokonać Rosję, a następnie wygrać „finał” ze Szwecją lub Czechami o miejsce w Katarze 2022. dowcipny Z Hiszpanii.

Trener musi zapłacić odpowiednią karę, aby rozwiązać spór z PZPN i uda się do Rio de Janeiro, aby rozpocząć okres przygotowawczy z Menjau.

Negocjacje rozpoczęły się kilka dni temu w Portugalii i chociaż Rio również skontaktowało się z Jorge Jesusem, aby starać się o jego powrót, Sousa został ostatecznie przekonany podczas spotkania, które odbył z wiceprezydentem Florydy Marcosem Brazem i dyrektorem sportowym Bruno Spindelem.

Przed podjęciem decyzji Sousa rozmawiał z Robertem Lewandowskim, kapitanem Polski i zawodnikiem, który wspierał kontynuację pracy portugalskiego trenera. Trener dał się jednak przekonać i opuścił kadrę narodową, aby rozpocząć zmagania w drużynie z najwyższej półki, co zmusiłoby go do zdobycia tytułów w atrakcyjnym meczu. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *