W prawdziwie historycznym wydarzeniu JWST został pomyślnie wdrożony! Co teraz?

W prawdziwie historycznym wydarzeniu JWST został pomyślnie wdrożony!  Co teraz?

Wszyscy możemy odetchnąć z ulgą. Gdy główny układ zwierciadeł został w pełni ujawniony, kluczowe elementy uwięzionego Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba są teraz rozmieszczone i nadal po cichu dociera do celu.

Wdrożenie, które zakończyło się 8 stycznia 2022 r., stanowi bardzo ważny kamień milowy dla wspólnej misji NASA, ESA i CSA Webb oraz ogólnie dla badań kosmicznych. 18-częściowe lustro główne jest największym zwierciadłem, jakie kiedykolwiek wysłano w kosmos i ma zrewolucjonizować naukę o kosmosie dzięki bezprecedensowemu widokowi wszechświata.

„NASA dokonała kolejnego inżynierskiego wyczynu w ciągu dziesięcioleci pracy. Chociaż lot nie był ukończony, dołączyłem do zespołu Webba, oddychając trochę łatwiej i wyobrażając sobie przyszłe przełomy, które zainspirują świat”. Administrator NASA Bill Nelson powiedział:.

„Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba to bezprecedensowa misja, która ma ujrzeć światło z pierwszych galaktyk i odkryć tajemnice naszego wszechświata. Każde już dokonane osiągnięcie i osiągnięcie nadchodzące jest świadectwem tysięcy innowatorów, którzy włożyli swoje pasja w życie.”

Obecnie Webb płynie do swojego nowego domu, miejsca oddalonego o 1,5 miliona kilometrów (niecały milion mil) od Ziemi, na obszarze zwanym Lagrange Point.

Tutaj połączone siły grawitacyjne dwóch większych ciał (w tym przypadku Ziemi i Słońca) tworzą niewielki obszar stabilności grawitacyjnej.

Webb zasiądzie w drugim punkcie Lagrange’a – w układzie podwójnym jest ich w sumie pięć – po drugiej stronie Ziemi od Słońca, znanej również jako L2. Oczekuje się, że Webb osiągnie poziom L2 do końca stycznia.

Podczas jego podróży naukowcy na Ziemi zaczną wydawać rozkazy, aby przygotować Webba do przyszłej nauki. Pod koniec pierwszego miesiąca Webba w kosmosie inżynierowie rozpoczną korektę w połowie kursu, która zapewni, że Webb osiągnie nową pozycję na orbicie wokół L2.

(NASA i M. Clampin, GSFC)

Gdy Webb dotrze do L2, czujnik precyzyjnego prowadzenia, kamera bliskiej podczerwieni i spektrometr bliskiej podczerwieni włączą się, robiąc (rozmyte, ponieważ lustra nie skupiają się) obrazy pól gwiazd, aby upewnić się, że działają.

Potem nadszedł czas na regulację lustra. Wiąże się to z prowadzeniem 126 wysoce precyzyjnych operatorów za pozłacanym lustrem, aby umiejętnie zginać i zginać każdy element w procesie, który zajmie kilka miesięcy.

Następnie rozpocznie się kalibracja, a zespół ponownie dokłada wszelkich starań, aby Webb działał tak, jak powinien. Wreszcie Webb powinien być gotowy do rozpoczęcia działalności naukowej w czerwcu 2022 roku.

Obecnie ze względu na rozszerzenie Trudności, które nękały projekt Od momentu powstania obserwatorium w 1996 roku, wszyscy możemy poświęcić chwilę, aby uczcić kolosalne osiągnięcie, jakim było udane przybycie obserwatorium w kosmos i jego pełne rozmieszczenie.

„Pomyślne zakończenie wszystkich wdrożeń Teleskopu Kosmicznego Webba jest historyczne” Dyrektor programu internetowego Gregory Robinson powiedział: NASA.

„To pierwszy raz, kiedy misja kierowana przez NASA próbowała ukończyć złożoną sekwencję otwierania obserwatorium w kosmosie – niezwykłe wyczyn dla naszego zespołu, NASA i świata”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.