W Republice Dominikany analizowany jest projekt ustawy przeciwdziałającej przemocy wobec kobiet

W Republice Dominikany analizowany jest projekt ustawy przeciwdziałającej przemocy wobec kobiet

Rozporządzenie, które weszło w życie 13 tego miesiąca, obejmuje różne formy przemocy wobec kobiet, w tym położnictwa i ginekologii, a także proponuje karę do 30 lat więzienia dla lekarzy, którzy powodują śmierć kobiety, odmawiając jej aborcji gdy w czasie operacji ich życie jest zagrożone.Ciąża.

Artykuł 97 tekstu legislacyjnego stanowi: „Jeżeli śmierć nastąpi na skutek odmowy zabiegu przerwania ciąży i życie kobiety jest zagrożone, lekarz prowadzący zostanie uznany za winnego i ukarany za morderstwo”. Do 30 lat więzienia.

Projekt zakłada, że ​​przemoc ginekologiczna i położnicza oznacza każde działanie, zaniechanie lub wzorzec zachowań pracowników służby zdrowia w procesach reprodukcyjnych kobiet.

Zwraca uwagę, że nadużycie to może obejmować wpływ jego autonomii w zakresie swobodnego podejmowania decyzji dotyczących własnego ciała oraz obejmować niewłaściwe wykorzystanie technologii.

Inicjatywa odnosi się do innych rodzajów przemocy wobec tej populacji, takich jak przemoc ekonomiczna, seksualna, emocjonalna, związana z dziedzictwem, symboliczna, polityczna, domowa, edukacyjna, instytucjonalna, społeczna, medialna, zabójstwa kobiet, przemoc w pracy i cyberprzemoc.

Projekt przedstawicielki Magdy Rodriguez ma na celu stworzenie kompletnych ram polityk publicznych w celu zwalczania nadużyć wobec nich.

W tym sensie w niedzielę dziennik Diario Libre napisał, że aby osiągnąć założoną politykę, władza wykonawcza zapewni alokację pozycji finansowych w budżecie państwa.

Środki niezbędne do rozszerzenia ww. budżetu zostaną pozyskane z darowizn krajowych i zagranicznych, środków pochodzących ze współpracy zewnętrznej oraz ze źródeł legalnych.

Propozycja ma także na celu ustanowienie kompleksowego systemu zwalczania przemocy wobec kobiet, który będzie służył jako mechanizm wyjaśniający politykę opracowywaną przez państwo i niezależne instytucje.

W skład rady doradczej ww. systemu wchodzą m.in. Ministerstwo Kobiet, Prokuratura, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Policji, Ministrowie Edukacji i Pracy oraz Krajowa Rada ds. Dzieci.

Oczekuje się, że podczas kolejnego posiedzenia przedstawicieli, które odbędzie się w najbliższy wtorek, materiał zostanie przesłany zespołowi badawczemu do analizy i przygotowania raportu na jego temat.

wiersz/mpv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *