W środku wojny pasażerowie ADR72 odlecieli z Ukrainy do Polski

Czas na naukę: Dwa Minuty

Od 23 lutego Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną ze względu na ryzyko inwazji rosyjskiej; Dzień później rosyjski rząd rozpoczął operację wojskową, która się nie zatrzymała. Komercyjny ruch lotniczy na Ukrainie jest sparaliżowany od tygodni. Kilka dni temu ADR 72-600 Ukraińskie Linie Lotnicze Okna Poleciał mądrze z Elviva na Ukrainie do Warszawy w Polsce.

Gdy szalała wojna, linie lotnicze działające na Ukrainie starały się przenosić swoje loty do bezpieczniejszych krajów. Jednak nie wszyscy byli w stanie wydalić swoje samoloty z kraju i byli narażeni na inwazję. Jednym z nich jest rejestracja ATR 72-600 UR-RWB ukraińskiej linii lotniczej Windows, która znajdowała się na LV od 23 lutego, dzień przed wojną.

Samolot przebywał jednak na ukraińskim lotnisku przez około pięć tygodni, a 2 kwietnia poleciał ponownie. Tak, pomimo ryzyka ataku, Windows ADR poleciał ze Lwowa (LWD) do Warszawy (WAW), w Polsce w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. To osiągnięcie z oczywistych względów musiało zostać wykonane z wielką chęcią i na szczęście zostało zakończone sukcesem.

Lot-linia lotnicza-Ukraina-Polska

Na podstawie dostarczonych informacji Radar lotów 24, Widzimy, że ADR 72 wyjechał ze Lwowa z transponderem. Samolot eksploatował go do momentu zbliżenia się do granicy, umożliwiając przesyłanie danych. Na granicy z Ukrainą i Polską samolot znajdował się na wysokości około 6500 stóp. Kiedy przekroczył granicę, zaczął się wspinać, aż osiągnął 18 000 stóp, czyli 10 minut wysokości. Po kilku minutach rozpoczęło się lądowanie na warszawskim lotnisku i podejście końcowe.

Z kokpituR.

ADR72 wylądował w Polsce rankiem 2 kwietnia i odleciał do lotniska Sofia (SOF) w Bułgarii ponownie o 14:27LT. Samolot Windows wylądował na 15:53LT i po tym nie było żadnej akcji. Nie wiadomo jeszcze, czy w samolocie byli jacyś pasażerowie, czy tylko piloci, którzy pilotowali samolot. Zdjęcie: Wikimedia Commons

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.