W stanie Nowy Jork potwierdzony przypadek polio, pracownicy służby zdrowia kazali szukać więcej

W stanie Nowy Jork potwierdzony przypadek polio, pracownicy służby zdrowia kazali szukać więcej

Wirus polio, ilustracja. Każda cząsteczka wirusa składa się z otoczki białkowej wokół rdzenia, który zawiera materiał genetyczny dla RNA. Ten wirus zaraża dzieci i powoduje polio lub polio.

Roger Harris / Science Photo Library | Naukowa biblioteka zdjęć | Obrazy Getty

Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork potwierdził przypadek polio w czwartek, pierwszą znaną infekcję w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady.

Według stanowego departamentu zdrowia, mieszkaniec hrabstwa Rockland, na przedmieściach Nowego Jorku, uzyskał pozytywny wynik testu na polio. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób potwierdziło infekcję.

Urzędnicy stanu zdrowia powiedzieli, że pracownicy służby zdrowia powinni szukać dodatkowych przypadków polio. Uważa się, że łańcuch infekcji, który doprowadził do przypadku w Nowym Jorku, powstał poza Stanami Zjednoczonymi, a przypadki polio nie powstały w Stanach Zjednoczonych od 1979 roku, według CDC.

Według stanowego departamentu zdrowia, szczep polio, którym dana osoba została zarażona, znany jako wirus Sabin typu 2, wskazuje, że łańcuch infekcji rozpoczął się od osoby, która otrzymała doustną szczepionkę przeciwko polio. Doustna szczepionka przeciw polio zawiera łagodny szczep wirusa, który nadal jest zdolny do replikacji, co oznacza, że ​​osoby, które ją otrzymają, mogą przekazywać wirusa innym.

Doustna szczepionka przeciw polio nie jest już podawana w Stanach Zjednoczonych, co wskazuje, że łańcuch przenoszenia rozpoczął się za granicą, jak twierdzą urzędnicy ds. zdrowia w Nowym Jorku. W Stanach Zjednoczonych stosuje się inaktywowaną szczepionkę przeciwko polio, którą podaje się jako zastrzyk w nogę lub ramię. Ta szczepionka wykorzystuje niereprodukcyjny szczep wirusa, dzięki czemu osoby, które ją otrzymują, nie mogą przenosić wirusa na inne osoby.

CDC zaleca, aby wszystkie dzieci otrzymały szczepionkę przeciwko polio. Stan Nowy Jork wymaga, aby wszystkie dzieci otrzymały zastrzyk przed rozpoczęciem szkoły.

Polio jest wysoce zaraźliwa i często zaczyna się od objawów grypopodobnych, takich jak zmęczenie, gorączka, ból głowy, bóle mięśni, wymioty i sztywność. Pojawienie się objawów może potrwać do 30 dni, co oznacza, że ​​osoby, które jeszcze nie zachorowały, mogą nadal przenosić wirusa na inne osoby.

W rzadkich przypadkach polio może powodować paraliż i śmierć. Według CDC wirus wywołał powszechny strach w latach 40., zanim szczepionki były dostępne, z ponad 35 000 osób niepełnosprawnych z powodu polio każdego roku. W tamtym czasie wielu rodziców bało się pozwolić swoim dzieciom bawić się na zewnątrz w okresie letnim, gdy transmisja osiągnęła szczyt.

Jednak udana ogólnokrajowa kampania szczepień w latach 50. i 60. znacznie zmniejszyła liczbę infekcji. Stany Zjednoczone zostały wolne od polio do 1979 roku.

Zjednoczone Królestwo Ogłoś incydent krajowy Pod koniec czerwca po wykryciu polio w kilku próbkach ścieków w Londynie. Próbki ścieków z Wielkiej Brytanii dały wynik pozytywny na obecność szczepu wirusa stosowanego w szczepionkach.

Zdrowie i nauka CNBC

Przeczytaj najnowszy globalny zasięg zdrowotny CNBC:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.