W szpitalu Hrabstwa Sampson nie ma łóżek na OIOM. Każde łóżko jest pełne pacjenta z COVID-19 :: WRAL.com

W szpitalu Hrabstwa Sampson nie ma łóżek na OIOM.  Każde łóżko jest pełne pacjenta z COVID-19 :: WRAL.com

– Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że oddział intensywnej terapii w Regionalnym Centrum Medycznym Sampson jest wypełniony w 150%, a wszyscy pacjenci leczeni na oddziale mają koronawirusa.

„Umieszczamy pacjentów w lokalizacjach poza oddziałami intensywnej terapii, gdzie przebywają pacjenci na oddziale intensywnej terapii, a zatrudniamy ich i opiekujemy się nimi w tych lokalizacjach, a nie na zwykłym oddziale intensywnej terapii” – powiedział Sean Hurton, dyrektor medyczny Regionalnego Centrum Medycznego hrabstwa Sampson.

Dane ze stanowego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej wykazały, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 750 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa w hrabstwie Sampson. W całym stanie 25% z prawie 4000 osób z COVID-19 w Północnej Karolinie znajduje się na oddziałach intensywnej terapii, a prawie wszyscy korzystają z respiratora.

Każdy pacjent z COVID-19 potrzebuje od 12 do 14 litrów więcej tlenu na minutę niż przeciętny pacjent, który potrzebuje wspomagania oddychania, powiedział Hurton. Nawet przy takiej ilości tlenu pacjenci nadal mówią, że czują się duszni.

„Zużywasz tak dużo tlenu, że butle z tlenem zaczynają zamarzać na zewnątrz” – powiedział.

Trzeba było wezwać straż pożarną, aby spryskała wodą 8-calowe płyty lodu, które nagromadziły się na zbiornikach z tlenem poza szpitalem. Kiedyś te zbiorniki trzeba było uzupełniać raz w miesiącu, teraz trzeba je uzupełniać raz w tygodniu.

„W tym momencie nie widać końca” — powiedział Horton.

Eksperci spodziewają się, że liczba hospitalizacji wzrośnie wraz ze wzrostem liczby podróżnych tej jesieni. Dr Cameron Wolf, specjalista chorób zakaźnych z Duke University, uważa, że ​​wrzesień może przynieść najgorsze wirusy, jakie widzieliśmy do tej pory.

„Twój samochód rozbija się w ten weekend, nie wiem, czy mogę znaleźć łóżko. To szaleństwo. Nigdy wcześniej nie byliśmy w takiej sytuacji” – powiedział dr Wolf.

W całym stanie tylko około 20% łóżek szpitalnych zostało udostępnionych w piątek.

Szpital umieścił na swojej stronie na Facebooku rozpaczliwą wiadomość – dwuminutowy klip wideo w głosie pracownika służby zdrowia. Pielęgniarka powiedziała, że ​​nie ma otwartych łóżek dla osób wymagających opieki po COVID-19.

OIOM Centrum Medyczne UNC

„W tym roku czujemy się wyczerpani fizycznie, emocjonalnie i duchowo” – powiedziała pielęgniarka Cassie Johnson, która pracuje na oddziale intensywnej terapii.

Wideo wzywa mieszkańców hrabstwa do zaszczepienia się, pracowników służby zdrowia. Dane stanowe pokazują, że tylko 40% mieszkańców hrabstwa Sampson otrzymuje pełne szczepienia, w porównaniu do ponad 60% mieszkańców hrabstwa Wake.

„Daliśmy tak wiele w zeszłym roku, nie mamy już nic do oddania, a to wciąż za mało” – powiedziała.

Dane z New York Times To, że 1 na 6 osób w hrabstwie Sampson ma wirusa, a 1 na 529 osób zmarła z jego powodu.

„Nie pozostało już tak wiele zwycięstw”, powiedział Johnson. „A kiedy on tam jest, wciąż płaczesz, bo w końcu ktoś przeżył”.

Hrabstwo Sampson odnotowało 48% wzrost liczby przypadków i 63% wzrost liczby hospitalizacji w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Dane z New York Timesa. W piątek prawie 150 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa w Sampson.

Howerton powiedział, że jego załoga jest całkowicie wyczerpana i rozpłakana, gdy próbuje uratować jak najwięcej ludzi, ponieważ koronawirus typu delta szybko rozprzestrzenia się wśród nieszczepionych.

„Widziałem ludzi, którzy właśnie zakończyli swoją karierę medyczną, nigdy więcej nie zamierzają praktykować medycyny, ponieważ są tak wyczerpani” – powiedział.

Poranne Konsultacje Ankiety Podejrzenie o szczepionkę nie zmieniło się, nawet gdy niezaszczepieni ludzie wypełniają oddziały intensywnej terapii i szpitale. W Karolinie Północnej 21% osób stwierdziło, że nie jest gotowe na szczepienie. Głównymi powodami, dla których nie chcesz się zaszczepić, są skutki uboczne i brak zaufania do firm farmaceutycznych.

„Obudźcie się ludzie, nie jesteście niepokonani, bez względu na to, jak mądry myślicie, że jesteście” – powiedział Johnson w filmie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *