„W Tokio jedynymi osobami, które wierzyły, że wygram, byli moi rodzice, mój trener i ja”.

„W Tokio jedynymi osobami, które wierzyły, że wygram, byli moi rodzice, mój trener i ja”.

Madryt, 7 października (prasa europejska) –

Hiszpańska lekkoatletka taekwondo Adriana Cerezo, aktualna wicemistrzyni olimpijska w kategorii do 49 kg, przyznała, że ​​na igrzyskach olimpijskich w Tokio jedynymi osobami, które „wierzyły”, że może zdobyć medal, byli jej rodzice, jej trener i ona sama, i rzeczywiście tak się dzieje. nie ukrywaj przed nimi wszystkimi oczekiwań i wsparcia, jakie otrzymuje od mieszkańców Paryża. Rok 2024 „jest najpiękniejszą rzeczą na świecie”.

„Najprzyjemniejszą rzeczą jest być pod presją uzyskania dobrego wyniku. W Tokio jedyną osobą, która myślała, że ​​wygram, byliśmy moi rodzice, mój trener i ja. Teraz więcej ludzi o tym myśli, wierzy w to i wierzy w To.” Zaufaj mi, myślę, że to najpiękniejsza rzecz na świecie” – powiedziała Adriana Cerezo w rozmowie z Europa Press po ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Centrum Doskonałości dla medalistów Igrzysk Europejskich odbywających się w Krakowie (Polska), gdzie została ogłoszona mistrz.

A rok 2023 będzie świetny dla Hiszpanów. Do jego złota w tej konkurencji należy brązowy medal Pucharu Świata w Baku i ma już bilet na udział w kolejnej imprezie olimpijskiej. Mimo to Alkalayna jest ostrożna i upiera się, że nie lubi robić ocen „w środku roku” i woli poczekać z nimi do końca sezonu. Dodała: „W tej chwili każdy turniej ma na celu przyspieszenie tempa czegoś ważniejszego i jak wspaniałym momentem będą te igrzyska. W tej chwili bardzo się cieszę, że dobrze sobie radzimy i bardzo dobrze trenujemy .”

Cerezo ma nadzieję, że nie osiągnął jeszcze swojego najlepszego poziomu w taekwondo. „Myślę, że zawsze będziemy dążyć do najwyższego poziomu i będziemy chcieć więcej. Wciąż mamy wiele rzeczy do poprawy i na tym właśnie polega piękno. To, że pojawiamy się i osiągamy dobre wyniki, nie oznacza, że ​​tak jest „, wyjaśnił w w tym względzie: „Nadal jest wiele do zrobienia. „Musimy więc dalej pracować, aż osiągniemy maksimum”.

Jej wyniki w 2023 roku oznaczają, że aktualna wicemistrzyni olimpijska ma już bilet do Paryża, który może ją zrelaksować. Hiszpańskie kobiety są jednak szczere w tej kwestii. „Nie lubię przegrywać ani ja, ani żaden sportowiec. Nie lubię przegrywać nawet na kartach, dlatego zawsze będziemy dążyć do tego, aby wyciągnąć jak najwięcej. Dlatego jeździmy na duże wydarzenia, których nikt nie będzie chciał przegrać , w tych, które każdy będzie chciał przegrać” – ostrzegł. „Dając z siebie 100%, wszyscy będą chcieli wygrać, a ja oczywiście nie będę gorszy”.

„Robię wszystko, ale podchodzę do tego z punktu widzenia tego, że nie muszę czekać, aż ja wygram rundę, a potem ktoś inny przegra. Po prostu muszę się martwić o siebie, o to, co robię, o to, czy tytuł. „Najlepszy wynik”. Możliwa i zapewniająca optymalną wydajność. Dodał o tej sytuacji: „Wszystko, co teraz przychodzi, to proces uczenia się”.

Adriana Cerezo znajduje się w czołówce faworytek we wszystkich zawodach, w których bierze udział, ale nie wywiera to na nią presji, ponieważ jest jasne, że „problemem” będzie dzień, w którym pójdzie na jakiekolwiek zawody, w których ludzie myślą, że „przegra”. To będzie bardziej skomplikowane” – powiedziała. Ale teraz mam wielką wiarę w siebie, w pracę, którą wykonujemy i w zespół, który mam, i że ludzie widzą to z zewnątrz, co dodaje mi sił.

Na koniec wskazał na wsparcie, jakie otrzymuje od fanów, które według niego jest „całkiem niesamowite”. „Podoba mi się, że ludzie znają taekwondo i co więcej, że dzieje się to dzięki tobie. Że mają ten entuzjazm i czekają na mecze, aby cię zobaczyć, aby cię zachęcić i wesprzeć. To widać” – dodał. powiedział. .

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *