W towarzyskim meczu rozegranym na stadionie Legionowo Polska pokonała Argentynę 27:26.

W towarzyskim meczu rozegranym na stadionie Legionowo Polska pokonała Argentynę 27:26.

Artykuł redakcyjny Sportu, 27 grudnia (EFE). – Reprezentacja Polski w siatkówce, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy w 2024 r., w tym tygodniu o włos pokonała w towarzyskim meczu Argentynę 27:26. Arena Legionowa.

Podopieczni Marcina Lijewskiego, którzy we wtorek rozpoczęli zgrupowanie, rozpoczęli fenomenalnie, a Albiceleste wykorzystali to i otworzyli wynik, prowadząc 5:10 w 15. minucie i 8:12 wkrótce potem.

Polacy zareagowali natychmiast i objęli prowadzenie 13:12, a na przerwę schodzili z remisem po 13 punktów.

W drugiej połowie argentyńskie zawodniczki kontynuowały grę i odzyskały prowadzenie 20-21.

W 54. minucie Lijewski dokonał zmian w ustawieniu Polonii, która prowadziła już 27-22. Pomimo czterech bramek straty Argentyna ponownie odpowiedziała, wykorzystując polskie błędy, aby zmieścić się w jednym meczu. Mieli nawet remis, ale mecz zakończył się wynikiem 27:26 dla miejscowych.

Obie drużyny spotkają się ponownie w piątek w Legionowie.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Niemczech w dniach 10–28 stycznia. Polska w pierwszej fazie grupowej zmierzy się z Norwegią w Berlinie 11 stycznia, Słowenią 13 stycznia i Wyspami Owczymi 15 stycznia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *