W trakcie inwazji utworzyli korytarz, w którym wprowadzono żywność dla celiakii z Ukrainy.

Stowarzyszenie Osób z Celiakią w Polsce działa bardzo aktywnie i dystrybuuje broszury dotyczące opieki nad uchodźcami z celiakią w trzech językach (polskim, ukraińskim i angielskim).

Wojna na Ukrainie wybuchła od początku Miliony bezdomnych, uchodźcy uciekający przed bombami i złożona perspektywa humanitarna. Zdobycie pożywienia w tej sytuacji nie jest łatwym zadaniem i jest mniej powszechne u osób cierpiących na celiakię. Ci, którzy nie mogą jeść tradycyjnej mąki i dla zdrowia utrzymywać dietę bezglutenową, cierpią na Ukrainie podwójnie. Dlatego też Europejska Wspólnota Celiakii Opracował i opracował urządzenie ratujące życie, aby pomóc ludziom w tym stanie „Bezglutenowy chodnik” ma na celu dotarcie do najbardziej odległych i skomplikowanych miejsc poprzez bombardowanie Ukrainy.

ten AOECS (Association of European Celiac Societies, skrót w języku angielskim), które Jednoczy europejskie federacje chorych na celiakięZaczęło się od tej kampanii, która obejmowała wiele stowarzyszeń celiakii ze starego kontynentu Sprowadził już produkty bez TACC (bez pszenicy, owsa, jęczmienia i żyta) na Ukrainę i sąsiednie kraje.

„W tym kontekście możliwość opieki nad osobami z celiakią jest bardzo ograniczona. Czasami w ogóle nie ma opieki. Z tego powodu. Postanowiliśmy założyć fundusz ratunkowy, aby scentralizować administrowanie darowiznami i wspierać ukraińskie Celias.” Powiedzieli, że z AOECS.

"Dostajemy zdjęcia szczęśliwych dzieci i rodziców z tymi potrawami, nie rozmawiamy, to bardzo ekscytujące
„Dostajemy zdjęcia szczęśliwych dzieci i rodziców z tymi potrawami, nie rozmawiamy, to bardzo ekscytujące” – powiedzieli z Polski.

Według doniesień na Ukrainie Przed wojną trudno było dostać się do żywności bez TACC: Ze względu na różnorodność z jednej strony i wysokie koszty żywności z drugiej, jest to powszechna rzecz, która może stać się koncesją na produkty bezglutenowe w większości krajów. Cztery razy droższe niż produkty z TACC. Poza kosztami, tym razem prawda reprezentuje Produkty bezglutenowe są rzadko dostępne na Ukrainie i są wysyłane z innych krajów.

Eugenia Karłamowa, Celiakia jest matką dziecka Nowo odkryty, opisał swoje doświadczenia. „Dzień przed wojną u naszego syna zdiagnozowano celiakię. Następnego dnia rozpoczęło się bombardowanie w kolejce i musieliśmy udać się do schronu i wszystko stało się naprawdę trudne. Nikt nie jest na to gotowy. Wykonujemy produkty wysyłane do nas z innych krajów, bo tu nic nie ma. Powiedziano za pośrednictwem ich sieci społecznościowych.

Obejmuje działania podejmowane przez stowarzyszenia Organizowanie i dostarczanie żywności bezglutenowej pozostałym osobom cierpiącym na celiakię na Ukrainie oraz dostarczanie żywności bezglutenowej uchodźcom z celiakią z innych krajów; Oni też robią Kampanie uświadamiające Środki ostrożności w przypadku jedzenia bez TACC w ośrodkach dla uchodźców. Na przykład, W Polsce dystrybuują broszury w trzech językach (polskim, ukraińskim i angielskim) na temat opieki nad uchodźcami dotkniętymi celiakią.

Poza kosztami, w rzeczywistości na Ukrainie prawie nie ma produktów bezglutenowych, a przesyłki pochodzą z innych krajów.
Poza kosztami, w rzeczywistości na Ukrainie prawie nie ma produktów bezglutenowych, a przesyłki pochodzą z innych krajów.

Osoby z celiakią nie mogą spożywać pokarmów zawierających pszenicę, owies, jęczmień i żyto. Wiele produktów spożywczych jest produkowanych z tych zbóż. Jednakże, Wachlarz produktów, które mogą spożywać jest szeroki: mięso, drób, ryby, owoce, warzywa, o które należy dbać, nie narażając się na zanieczyszczenie krzyżowe. W normalnych warunkach osoba z celiakią może sobie bez problemu poradzić, unikając mąki zawierającej TACC, ale Ucieczka przed wojną jest zbyt skomplikowana: Nie ma wielu opcji, a kiedy się pojawiają, jedzenie jest zwykle bezglutenowe lub skażone krzyżowo: to znaczy jest gotowane w miejscach, w których były ślady TACC.

Polska jest jednym z najbardziej zmobilizowanych sojuszy, aby pomóc ukraińskim celiakom uciec przed wojną. „Pracujemy codziennie, wysyłając bezglutenowe pudełka do ludzi dotkniętych wojną, na Ukrainie i już na Ukrainie. Polska. Na Ukrainę wysłaliśmy już cztery transporty, które na szczęście bezpiecznie dotarły do ​​celu. Dostajemy zdjęcia szczęśliwych dzieci i rodziców z tymi potrawami, nie rozmawiamy, to bardzo ekscytujące ”, Powiedział z Polski.

Wiele towarów, które mogły wwieźć na Ukrainę, sprawiło, że taniej stało się przebywanie w schronach z pudełkami pełnymi takich rzeczy jak ciastka, czekoladki, cukierki i słodycze.
Wiele towarów, które mogły wwieźć na Ukrainę, sprawiło, że taniej stało się przebywanie w schronach z pudełkami pełnymi takich rzeczy jak ciastka, czekoladki, cukierki i słodycze.

Więcej skojarzeń Niemcy, Czechy, Hiszpania i Włochy zbierają fundusze i wysyłają żywność do Celias. Wszystko jest na następnej stronie Stowarzyszenia w Europie, z którymi można się skontaktować w celu uzyskania pomocy: https://www.aoecs.org/about-us/members/. Najbardziej narażeni w tej sytuacji są młodsi. Dlatego wiele towarów, które mogły wwieźć na Ukrainę, stało się bardziej przystępne cenowo na pobyt w schronach z pudełkami pełnymi takich rzeczy jak ciastka, czekoladki, cukierki i słodycze.

Objawy celiakii są różne: Biegunka, wzdęcia, utrata masy ciała, problemy z kośćmi, owrzodzenie jamy ustnej, bóle głowy i inne. Gluten uszkadza jelita i niszczy kosmki, które pochłaniają potrzebne organizmowi składniki odżywcze. Nie ma potrzeby żadnego leczenia ani leczenia, aby zachować zdrowie: wystarczy dieta bez TACC. Dlatego ukraińscy chorzy na celiakię z dnia na dzień potrzebują coraz większej pomocy.

Jak pomóc: Nazwa konta użytkownika: AOECS

Nazwa banku: KBC Banque, Bruksela,

IPhone: BE66 7360 3218 2543

SWIFTBIC: KREDBEBB

Opis: „Darowizna dla ukraińskich Celii”

Fabio Dana jest dziennikarzem i autorem książki Yo, Celiac.

Czytaj

I Celiakia: Rada, którą powinni wziąć pod uwagę osoby z nietolerancją glutenu
Celiakia i Govit-19: Czy należy podjąć dodatkowe środki zapobiegawcze?
Naukowcy opracowali leczenie, które może zmienić celiakię

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.