W tym dniu otwarto stadion Quisqueya

W tym dniu otwarto stadion Quisqueya

Będzie mówić o tobie pięć typów ludzi: krzywdzący, zdenerwowany, pokorny, zazdrosny i niewdzięczny. …Nieznany.

Dziś mija 67. rocznica otwarcia stadionu Trujillo, obecnie akredytowanego jako Quisquea-Juan Marechal. Orły Cibaeñas przeciwko Lacey Tygrysdwie drużyny rywalizujące w mistrzostwach Tomás Troncoso o 23. koronę.

W niedzielę 23 października 1955 roku w kompleksie Leonidas Radhames, obecnie La Fey, rozpoczęła się nowa era w narodowym baseballu: Era Świateł wraz z otwarciem stadionu Trujillo, na który zapłaciło 14 383 fanów.

Koszt budowy stadionu wyniósł 3,2 miliona NT$, w tym milion dolarów zapłacony Donie Marii Martinez de Trujillo (żonie dyktatora) za ziemię, którą nabyła za 200 000 NT$, kiedy zdecydowała się wykonać tę pracę.

Inżynier Bienvenido Martínez Brea (Bebecito) zrealizował plany amerykańskiej firmy Marr and Hollman, która zażądała od nich 100 000 dolarów za swoją pracę, ale zainstalowała tutaj inżyniera Glenna Sugga jako rezydenta do czasu otwarcia. Prace wykonano w 11 miesięcy.

Przemówienie otwierające wygłosił dr Joaquín Balaguer, minister stanu ds. edukacji, który rozpoczął swój przełomowy artykuł, zauważając, że „w tej chwili jesteśmy świadkami jednego z wielu cudów eposu wyrzeźbionego przez Trujillo z jego geniuszem jako męża stanu i jego wola żołnierza.

To, co jest godne podziwu w tym cudzie cementu i stali, zbudowanym z wszystkimi wymogami nowoczesnej inżynierii w tego rodzaju pracach, to nie wielka inwestycja, jaką pociąga za sobą ta majestatyczna fabryka, ale to, co przedstawia jako zwieńczenie edukacji zawodowej. Nie ma sobie równych w historii Dominikany.

Odbiorca Eastern Stars, Johnny Ritchie, wszedł w pole karne prezydenta, aby zabrać mu piłkę Rafael Leonidas Trujillo Molina, ubrany w garnitur generała, pocałował ją. Błogosławieństwa przewodniczył abp Octavio Perras.

A spotkanie odbyło się między Tigres de Lisie, gośćmi, a Estrellas Orientalis, lokalnym klubem, ponieważ drużyna wschodnia była mistrzem w 1954 roku.

Pierwszym rzutem Dona Elstona była piłka. Pierwsze trafienie trafiło w Alcibíades Colón, a Pablo García po raz pierwszy wysiadł na trasie 43.

Lisi wygrała mecz 8-4 wygrywając 12 trafień, a Federico-Cichi-Olivo strzelił zwycięstwo.

Spotkanie było transmitowane na antenie Radia i Telewizji La Voz Dominicana Palace, z głosami Kubańczyka Rafaela Ruby, komentarzami Mario Alvareza Duggana oraz reklamami Rafaela Leonidasa Coelho Batisty i Ramona Rivery Batisty.

Dzień taki jak dzisiaj…

W 1974 roku, w środę, Águilas Cibaeñas wyrównał do zera dwa przejazdy Tigres del Licey w historycznym meczu otwarcia na stadionie Quisqueya, który po raz pierwszy w historii był transmitowany w pełnym kolorze na kanale 9, Color Vision. Dominikański baseball i telewizja krajowa. Lewy miotacz Kevin Coble rozbił 7 przejazdów po 1/3, a lojalista William Castro rozbił resztę drogi, aby zakończyć zamknięcie. W kolejnym meczu otwarcia Eastern Stars zdominowały Lions Escondido 1-0 na stadionie Titilo Vargas. Joaquín Andújar dopuścił tylko dwa trafienia i trafił dziesięć.

W 1985 roku, w trzecim odcinku meczu Licey z Aguilasem, Miguel Diloné otrzymał bazy na piłkach od José Romána, oszukał drugą bazę i strzelił kopnięciem Luisa Polanda do 400 punktów.

W 1988 roku otwarto Mistrzostwa Jesień-Zima. W Quisqueya Mukhtar pokonał Kajmany 5-1, gdy wygrał Jose Nunez, a Melido Perez przegrał. W La Romana Orły pokonały Sugar Producers 10-2, gdy wygrał Tony Fosas, aw San Pedro el Lice Gwiazdy zdominowały 7-3, a Jose Mesa wygrał.

Reporter sportowy. Miłośniczka baseballu i jego doświadczeń.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *