W tym sezonie w hrabstwie Salt Lake na grypę zmarło już dwoje dzieci i troje dorosłych

W tym sezonie w hrabstwie Salt Lake na grypę zmarło już dwoje dzieci i troje dorosłych

Hrabstwo SALT LAKE, Utah – Po tym, jak w ciągu ostatnich 30 dni w hrabstwie Salt Lake zmarło dwoje dzieci na grypę, władze przypominają mieszkańcom stanu Utahn o zaszczepieniu się.

Oprócz dzieci, których imiona i wiek nie zostały ustalone, w sezonie na grypę zmarły trzy osoby dorosłe w wieku powyżej 50 lat.

Przeczytaj: W Utah stale rośnie liczba zachorowań na grypę i choroby układu oddechowego, a mieszkańcy nie są objęci ochroną

Chociaż nie podano dalszych czynników ani szczegółów dotyczących zgonów, Departament Zdrowia hrabstwa Salt Lake poinformował, że żadna z pięciu osób nie zaszczepiła się w tym roku przeciwko grypie.

„Te zgony tragicznie przypominają, że grypa jest poważną chorobą” – stwierdziła w oświadczeniu dr Angela Dunn, dyrektor wykonawcza SLCoHD. „Każda osoba w wieku sześciu miesięcy i starsza powinna co roku szczepić się przeciwko grypie, aby zapobiec poważnym chorobom i śmierci oraz nie zarażać innych”.

Zaszczepienie się na grypę nie oznacza, że ​​nie zachorujesz, ale zmniejsza ciężkość choroby.

„Zgony spowodowane grypą to najczęściej pacjenci, którzy nie zostali zaszczepieni i którzy nie zostali zaszczepieni, a jak wiemy z dobrej nauki, szczepionka przeciw grypie skutecznie zapobiega zachorowaniu na tyle, aby w końcu szukać opieki zdrowotnej. ” Wyjaśnił dr Per Gesteland, pediatra z Uniwersytetu Utah Health and Intermountain Children’s Primary Hospital.

Gesteland twierdzi, że Podstawowy Szpital Dziecięcy jest przepełniony dziećmi chorymi na grypę.

„Można śmiało powiedzieć, że na naszym OIOM-ie występuje wiele chorób układu oddechowego – prawdopodobnie u ponad 80% pacjentów” – powiedział.

Ten sezon jest wyjątkowy, ponieważ krążą trzy szczepy wirusa, podczas gdy zwykle występuje tylko jeden dominujący wariant. Eksperci twierdzą jednak, że nie są to nowe szczepy i nie budzą większych obaw.

„Nie zmienia to zbytnio tego, co robimy” – wyjaśnił epidemiolog hrabstwa Salt Lake, Ryan Chatelain. „Niektóre szczepy mogą być bardziej niebezpieczne niż inne. A(H1N1) jest zwykle bardziej niebezpiecznym szczepem. Szczepionka obejmuje wszystkie szczepy, co jest dobrą rzeczą. „

W najbardziej zaludnionym hrabstwie Utah od 1 października do szpitala z powodu grypy trafiły 353 osoby.

Urzędnicy twierdzą, że większość hospitalizowanych pacjentów to osoby w wieku powyżej 50 lat lub poniżej 4 lat.

Utah wyjaśnia, że ​​szczyt sezonu grypowego w Utah przypada zwykle na styczeń lub luty. Jednakże grypa sezonowa może rozpocząć się już w październiku i trwać do maja.

Wyjątkowym aspektem tegorocznego sezonu jest to, że w Utah aktywnych jest wiele szczepów tej choroby.

„Zazwyczaj za większość przypadków odpowiada jeden szczep w szczycie sezonu oraz kilka wczesnych lub późnych przypadków z powodu innych szczepów, ale w tym roku mamy trzy szczepy, które aktywnie rozprzestrzeniają się w środku sezonu” – Chatelain – napisano w oświadczeniu. rozdział.”

Urzędnicy ds. zdrowia wyjaśnili, że szczepionka obejmuje wszystkie trzy tegoroczne szczepy grypy, typ A (H1N1), typ A (H3N2) i typ B (Victoria). Zaleca się, aby wszystkie osoby w wieku sześciu miesięcy i starsze otrzymały szczepionkę w celu zapobiegania poważnym chorobom.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *