W tym tygodniu na Ziemię spadł stary satelita NASA

Tak.

Oczekuje się, że starzejący się satelita NASA spadnie na Ziemię w tym tygodniu, ale eksperci, którzy śledzą statek kosmiczny, twierdzą, że szanse na to są niewielkie. NASA powiedziała we wtorek, że miejsce ponownego wejścia nie zostało ujawnione, biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do tego, kiedy i gdzie może spaść. Większość 660-funtowego satelity powinna spalić się po powrocie, ale oczekuje się, że niektóre jego części przetrwają. Agencja kosmiczna stwierdziła w oświadczeniu, że ryzyko, że ktoś na Ziemi zostanie skrzywdzony przez kawałki satelity, jest „niskie” – około 1 do 2467 R. Chociaż został zamknięty w 2018 r. z powodu problemów z komunikacją, satelita odnotował również rozbłyski słoneczne jako koronalny wyrzut masy ze Słońca. Przechwycił obrazy w wysokoenergetycznych promieniach rentgenowskich i gamma, rejestrując ponad 100 000 zdarzeń słonecznych.

Oczekuje się, że stary satelita NASA spadnie na Ziemię w tym tygodniu, ale eksperci śledzący statek kosmiczny twierdzą, że szanse na to, że będzie stanowił jakiekolwiek zagrożenie, są niewielkie.

Według NASA i Departamentu Obrony nieczynny satelita naukowy znany jako Rhessi spadnie przez atmosferę w środę wieczorem.

NASA powiedziała we wtorek, że lokalizacja ponownego wejścia nie została ujawniona, biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do tego, kiedy i gdzie może zejść. Większość 660-funtowego satelity powinna spalić się po powrocie, ale oczekuje się, że niektóre jego części przetrwają.

Agencja kosmiczna stwierdziła w oświadczeniu, że ryzyko, że ktokolwiek na Ziemi zostanie skrzywdzony przez zatopienie elementów satelity, jest „niskie” – około 1 na 2467.

Rhessi — skrót od Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imaging — został wystrzelony na orbitę w 2002 roku w celu zbadania Słońca.

Zanim został zamknięty w 2018 roku z powodu problemów z komunikacją, satelita obserwował rozbłyski słoneczne, a także koronalne wyrzuty masy ze Słońca. Przechwycił obrazy w wysokoenergetycznych promieniach rentgenowskich i gamma, rejestrując ponad 100 000 zdarzeń słonecznych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *