W tym tygodniu w żółwiach | dysydent

W tym tygodniu w żółwiach |  dysydent

Można powiedzieć, że to był ważny tydzień dla Żółwi, ale można też powiedzieć, że każdy tydzień jest wielkim tygodniem dla Żółwi. Z tymi chłopakami zawsze coś się dzieje! W tym tygodniu podsumowałem najlepsze i najważniejsze wiadomości na temat żółwi z przeszłości i teraźniejszości, więc nie musisz ich szukać samodzielnie.

Roślina kopalna to właściwie mały żółw …Psychiczne!

Żółwie zawsze coś knują, czy to sztuczki, czy jedzenie sałaty. W tej aktualizacji jest to pierwsze. Historia zaczyna się w połowie XX wieku, kiedy ksiądz Padre Gustavo Huertas zbierał skamieniałości w Villa de Leyva, mieście w Kolumbii. Znalazł dwa owalne kształty, każdy o długości dwóch cali, pokryte smugami przypominającymi liście drzew, a następnie zidentyfikował skamieniałości jako jakąś starożytną grupę roślin. Sfenofilum. Ale ta definicja nie miała sensu: owalne skamieliny pochodziły ze skał sprzed 132–113 milionów lat, a jedynym innym znanym gatunkiem Sfenofilum Zmarł ponad 100 milionów lat temu.

Zdjęcia: Fabiani Herrera i Hector Palma Castro

Niedawno zespół naukowców ponownie zbadał skamieniałości i zauważył, że nie wyglądają dokładnie jak liść. „Kiedy przyjrzeć się temu szczegółowo, linie na skamielinach nie wyglądają jak żyły roślinne. Byłem pewien, że to prawdopodobnie kość” – powiedział Fabiani Herrera, paleontolog z Field Museum w Chicago. W komunikat prasowy. Herrera wysłał zdjęcia skamieniałości koledze, który szybko zidentyfikował je jako młode żółwie. Linie, które wyglądają jak żyły roślinne, w rzeczywistości reprezentują spód skorupy, część znajdującą się wewnątrz żółwia. W artykule opublikowanym w czasopiśmie Elektroniczne skamieniałościbadacze początkowo zidentyfikowali żółwia jako wymarłego żółwia morskiego Desmatochelys badellaektóry osiągnął 15 stóp długości.

Moim zdaniem najlepszą częścią tego artykułu jest część, w której badacze wymieniają inne błędnie zidentyfikowane rośliny z regionu Kolumbii, z których wiele zostało zidentyfikowanych przez Amerykanina nazwiskiem Edward Wilbur Perry. Wśród tej listy: Perry błędnie zidentyfikował skamielinę kakaowca, która w rzeczywistości była częścią szczęki gada morskiego, Perry błędnie zidentyfikował niektóre nasiona bananów jako starożytne skamieniałości z okresu kredowego, kiedy w rzeczywistości były to po prostu współczesne nasiona bananów, Perry również błędnie zidentyfikował niektóre nasiona bananów jako starożytne skamieliny z okresu kredowego, kiedy w rzeczywistości były to po prostu współczesne nasiona bananów. W identyfikacji „domniemanego okresu kredowego”. Banan okazał się po prostu „osadem osadowym w kształcie banana” – napisali naukowcy. Po tych wszystkich wpadkach facet nie zasługuje na miano Perry!

Spóźnione wszystkiego najlepszego dla biseksualnego żółwia Jonathana

Jonathan, najstarsze żyjące zwierzę lądowe na świecie, ma obecnie 191 lat. Urodziny Jonathana, 4 grudnia, technicznie rzecz biorąc, przypadały ponad tydzień temu, ale urodziny te zostały arbitralnie wydane przez mężczyznę imieniem Nigel, który jest gubernatorem Świętej Heleny, wyspy, na której Jonathan mieszka od 1882 roku, więc nie sądzę, że są to urodziny Jonathana. urodziny.” „Jonathan powinien zostać wykluczony z raportu z tego tygodnia.

Jonathan, seszelski żółw olbrzymi, uważany za najstarszego gada, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi, mający 185 lat, stojąc na trawie otwiera usta, jakby ziewając
Jonathan jest tu pokazany w wieku 185 lat. | Gianluigi Guercia/AFP za pośrednictwem Getty Images

Naukowcy szacują, że Jonathan wykluł się około 1832 roku, kiedy miał co najmniej 50 lat i był w pełni dojrzały, gdy przybył na Wyspę Św. Heleny w prezencie dla ówczesnego gubernatora. Nie wydaje się więc całkowicie możliwe, a nawet prawdopodobne, że Jonathan mógł mieć ponad 191 lat. Na Św. Helenie mieszkało ponad 40 prezydentów USA (zabić!) i 31 gubernatorów (myślę, że to też fajne!).

Przez prawie dwa stulecia życia Jonathan, obecnie ślepy na zaćmę i tracący węch, żył pełnią życia. Kiedy Jonathan miał 186 lat, znane brytyjskie gazety opublikowały ciekawy artykuł Iść na spacer Żółw zrobił zamieszanie. „Okazało się, że najstarszy żółw olbrzymi na świecie może być gejem” – czytamy w dalszej części prasy słońce. Kiedy towarzyszka Jonathana, od 26 lat, Frederica, musiała udać się do weterynarza z powodu zmiany chorobowej na skorupie – badanie, które Jonathan sumiennie obserwował w pobliżu, weterynarz stwierdził, że Frederica to samiec żółwia. Imię żółwia zostało zmienione na Frederick. Jonathan kojarzy się z innymi samcami i samicami żółwi, które mieszkają obok niego w ogrodzie rezydencji namiestnika św. Heleny, zgodnie z tym, co zapisano w jego książce. Księga Rekordów Guinnessa. Niech Jonathan dożyje trzeciego wieku!

W 2021 r. Jonathan stał się najstarszym żyjącym zwierzęciem lądowym, pokonując radioaktywnego żółwia o imieniu Tui Malila, który dożył co najmniej 188 lat. Tradycja głosi, że w 1777 roku kapitanowi Cookowi udało się… Rzekomo Tu’i Malila została podarowana rodzinie królewskiej Tonga, gdy była jeszcze pisklęciem, mimo że jest już Jest to również możliwe Zabierano je na pokład jako świeże mięso, jak to często bywało w tamtych czasach z żółwiami. Żółw Tui Malila przeżyła w swoim życiu wiele rzeczy: została potrącona przez powóz, kopnięta przez różne konie i oślepiona przez ogień. Myślę, że to największy dar życia gigantycznego żółwia: musisz przetrwać po wszystkich swoich wrogach. Czy Jonathan wznosi toast za kogoś wyjątkowego w nocy 29 listopada?

Kamień milowy dla Marvina

Zdjęcie żółwia o imieniu Marvin na słonecznej skale w swoim zbiorniku, w otoczeniu różnych zabawek
Marvin na swojej słonecznej skale. | Davida Rotha

Na koniec dochodzimy do Żółwia Marvina, który w zeszły piątek osiągnął swój nowy rytuał przejścia. Poprosiłem Davida Rotha, współlokatora uciekiniera i przełożonego Marvina, o pełną historię. Jak powiedział Ruth, miał już wyjść na świąteczne przyjęcie Mavericka, kiedy zauważył, że coś jest nie tak ze zbiornikiem Marvina. „Myślałem, że wykopał kolejny kamyk, co było zaskakujące. Ale to był tylko duży, szary kupa. Wydawało się, że są w nim kawałki jego skórki. Może kiedy się odkleił, co jest naturalne, zjadł go?” „Brzmi dobrze. Ciągle odkrywam o nim nowe, obrzydliwe rzeczy” – powiedział mi Roth przez Slack, dodając, że pospieszył wyczyścić zbiornik przed wyjazdem na świąteczną imprezę. Po uporaniu się z wielkim gównem Marvin wrócił do cieszenia się słoneczną skałą. Zapytałem Rotha, czy Marvin był powodem jego kilkugodzinnego spóźnienia na przyjęcie świąteczne. Był szczery. „Innym powodem spóźnienia na przyjęcie świąteczne było to, że spóźniałem się na wszystko i zawsze nie chciałem tego rzucić. wszystko na Marvina” – powiedział.

Cóż, chłopaki, słyszeliście to tutaj: Marvin jest niewinny! Zajrzyj w przyszłości na kolejną rundę „Tego tygodnia w żółwiach”, która może nigdy nie nadejść.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *