W zamian za politykę społeczną polska lewica będzie wspierać plan naprawy konserwatywnego rządu

Madryt, 27 kwietnia. (Europa Press) –

Radykalnie konserwatywny rząd Polski uzyskał lewicowe poparcie dla swojego programu naprawczego z funduszami unijnymi na walkę z kryzysem gospodarczym wywołanym przez koronawirusa w zamian za przesłanie materiału do dalszej polityki społecznej.

Lewica wyrazi zgodę, dopóki rząd Prawa i Sprawiedliwości (PIS) nie wywiąże się ze swojej obietnicy, że przeznaczy 50 850 mln środków na odbudowę lokalnych szpitali i kolejne மில்லியன் 300 mln firmom z sektora hotelarskiego.

Umowa przewiduje również, że 30 proc. Budżetu pochodzącego z Brukseli powinno być zarządzane przez samorządy i przeznaczone na budowę 75 000 mieszkań na wynajem w przystępnej cenie.

Robert Byron, poseł do Parlamentu Europejskiego i kandydat na polskie wybory prezydenckie Sojuszu Lewica Wiosna w 2020 roku, wyjaśnił, że wszystkie te zmiany powinny znaleźć odzwierciedlenie w projekcie narodowego planu naprawy, który Polska prześle do Komisji Europejskiej przed 30 kwietnia. …

Decyzja została skrytykowana przez drugą najpotężniejszą i najbardziej konserwatywną platformę obywatelską w polskim parlamencie, która uważała, że ​​wywrze presję na Piusa XII groźbą zablokowania planu naprawy UE i stanęła wobec „nadzwyczajnego” wydarzenia rządu. Osiągnął porozumienie z lewicą kraju.

„Dziś lewica nie tylko zdradziła opozycję, ale w pewnym sensie w Polsce panuje demokracja” – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Sienkiewicz uważa, że ​​związek nie zmusi rządu do wyjaśnienia, w jaki sposób zostaną wykorzystane pieniądze z Brukseli i obawia się, że pieniądze trafią tylko do tych, którzy mają „paszteciki”, lub zostaną wykorzystane na zakup opcji politycznych, polski portal NATMAT Wiadomości.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *