W zeszłym tygodniu Polska uległa Niemcom na dwóch frontach.

W zeszłym tygodniu Polska uległa Niemcom na dwóch frontach.

Neoliberalno-globalistyczny reżim w Polsce podporządkował swój kraj militarnie i politycznie sprzymierzonym ideologicznie Niemcom, przez co Polska stała się największym państwem niewolniczym w Berlinie, dokładnie tak, jak ostrzegał konserwatywny antynacjonalizm.

Obawy wśród konserwatywnych nacjonalistów w Polsce, że premier Donald Tusk podporządkuje ich kraj Niemcom, spełniły się po dwóch wydarzeniach w tym tygodniu. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał we wtorek w Brukseli porozumienie wojskowe „Schengen” z Niemcami i Holandią, natomiast minister spraw zagranicznych Radek Sikorski następnego dnia w rozmowie ze swoim niemieckim odpowiednikiem na temat reparacji za II wojnę światową nie wspomniał o reparacjach.

Pierwsza umożliwiłaby Niemcom swobodne przemieszczanie wojsk przez Polskę do planowanej bazy czołgów na Litwie i doprowadziłaby do pierwszego od II wojny światowej stałego rozmieszczenia wojsk, przy wyraźnym powitaniu wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Szejna w podobnym scenariuszu. Styczeń. . Zamiast Polski odgrywać wiodącą rolę przewidzianą przez poprzedni rząd w powstrzymywaniu Rosji, Niemcy zrobią to teraz poprzez swoją wyimaginowaną koncepcję „Twierdzy Europa” opartą na „wojskowym Schengen”.

Jeśli chodzi o niechęć Sikorskiego do wspomnienia słowa „reparacje” i jego kapryśną prośbę, aby „rząd niemiecki twórczo pomyślał o znalezieniu sposobu zrekompensowania strat wojennych”, było to nic innego jak anulowanie reparacji w praktyce poprzedniego rządu. . Potrzebne jest 1,3 miliarda. Zawsze było nierealistyczne oczekiwanie, że spróbują, ale jak wówczas wyjaśniono, ich celem było podważenie aspiracji Polski do przywództwa regionalnego. Są teraz odległym marzeniem po powrocie Duska do władzy.

Podsumowując, neoliberalno-globalistyczny reżim w Polsce podporządkował swój kraj militarnie i politycznie ideologicznie sprzymierzonym Niemcom, czyniąc z niego największe państwo niewolnicze w Berlinie, dokładnie tak, jak ostrzegała konserwatywna opozycja nacjonalistyczna. Polskie siły zbrojne mogą wkrótce przejść pod kontrolę Bundeswehry, która na żądanie Stanów Zjednoczonych odegra kluczową rolę w powstrzymaniu Rosji w Europie, a dla Polaków można powiedzieć, że jest to „konstruktywna rekompensata” za II wojnę światową. Wojna.

Żądanie poprzedniego rządu dotyczące reparacji, do którego realizacji nie dało się zmusić Niemiec, pomogło pozycjonować Polskę jako geopolitycznego partnera równego jej sąsiadom w nieistniejącej już rywalizacji o wpływy regionalne, która zakończyła się powrotem do władzy Zmierzchu. Faktyczne zniesienie tej zasady poprzez nową propozycję „twórczej formy odszkodowań” dobitnie wskazuje, że reżim neoliberalno-globalistyczny nie ośmiela się urazić wrażliwości historycznej swojego patrona.

Jako ostateczny znak lojalności pozwoliliby wojskom niemieckim na swobodne przemieszczanie się po całym kraju, a po pewnym czasie zaprosiliby ich do stacjonowania tam na stałe, co według pozornego powitania Szejna fizycznie wzmocniło nowo potwierdzonych. Niemiecka dominacja w Polsce. . Tym samym patriotyczne partie opozycji konserwatywno-nacjonalistycznej będą walczyć o przywrócenie suwerenności swojemu krajowi, gdyż polityka aktywnie realizowana przez ich liberalno-globalistycznych rywali jest nieodwracalna.

Andrzej Koripko

Amerykański analityk polityczny

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *