Wariant alfa COVID wykryty u psów i kotów – zwierzęta domowe miały ostry początek choroby serca, w tym ciężkiego zapalenia mięśnia sercowego

Pet Dog Vet Healthcare

Nowe badanie w dokumentacja weterynaryjna Ujawnia, że ​​zwierzęta domowe mogą być zarażone wariantem alfa SARS-CoV-2 (Wirus, który powoduje COVID-19 u ludzi), który po raz pierwszy został odkryty w południowo-wschodniej Anglii i jest znany jako wariant brytyjski lub B.1.1.7. Wariant ten szybko przewyższył wcześniejsze warianty w Anglii ze względu na zwiększoną podatność na przenoszenie i infekcje.

W pracy opisano pierwszą identyfikację wariantu SARS-CoV-2 alfa u zwierząt domowych; Dwa koty i jeden pies uzyskały wynik pozytywny w teście PCR, podczas gdy dwa dodatkowe koty i jeden pies wykazywały przeciwciała od dwóch do sześciu tygodni po wystąpieniu objawów choroby serca. Wielu właścicieli tych zwierząt doświadczyło objawów oddechowych kilka tygodni przed zachorowaniem ich zwierzaka, a także pozytywny wynik testu na COVID-19.

Wszystkie te zwierzęta miały ostry początek choroby serca, w tym ostre zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego).

Wariant alfa dla zwierząt domowych COVID

Nowe badanie w rejestrze weterynaryjnym wykazało, że zwierzęta domowe mogą być zakażone wariantem alfa SARS-CoV-2. Źródło: dr Frasin

„Nasze badanie donosi o pierwszych przypadkach kotów i psów dotkniętych wariantem alfa COVID-19 i podkreśla, bardziej niż kiedykolwiek, ryzyko infekcji u zwierząt towarzyszących SARS-CoV-2” – powiedział główny autor Luca Ferasin, DVM. Dr Ralph Veterinary Referral Centre, Wielka Brytania. „Zgłosiliśmy również nietypowe objawy kliniczne charakteryzujące się ciężką dysfunkcją serca, dobrze znanym powikłaniem u osób z COVID-19, ale nieopisanym wcześniej u zwierząt domowych. Jednak COVID-19 u zwierząt domowych pozostaje przypadkiem. Jest to stosunkowo rzadkie i oparte na z naszych obserwacji wynika, że ​​transmisja wydaje się następować z ludzi na zwierzęta domowe, a nie na odwrót”.

Odniesienie: „Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wariant B.1.1.7 wykryte w kohorcie psów i kotów z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego” Luca Frassin, Matthew Fritz, Heidi Frassin, Pierre Piccoart, Sandrine Corbett, Mradig Aguileh i Vincent Legros i Eric M. Leroy, 4 listopada 2021, dostępne tutaj. dokumentacja weterynaryjna.
DOI: 10.1002 / vetr.944.003

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *