Warszawa ma nadzieję, że UE zatwierdzi polski plan ratunkowy „w kilka dni”.

Ta zawartość została wydana 25 maja 2022 – 12:40

Krakவ்w (Polska), 25 maja (EFE).- Premier Polski Mateusz Morawiecki w środę potwierdził, że pojawiły się „pozytywne sygnały” z Komisji Europejskiej, wskazujące na „duże prawdopodobieństwo” (polski plan naprawy gospodarczej) zatwierdzony w parę dni.

Prezydent RP obiecał, że „Narodowy Plan Odbudowy (nazwa planu naprawy gospodarczej po Warszawie)” zostanie „zatwierdzony” przez stronę polską i że nastąpi „ostatni kamień milowy” jego podpisania. W ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział dziennikarzom podczas wizyty w firmie w Brusco pod Warszawą.

Po przyznaniu, że „elementy reformy sądownictwa” blokują zatwierdzenie polskiego planu Brukseli, Moraviki wezwał opozycję w swoim kraju do „uzasadnienia” i „wspierania zmian, które na to pozwolą”. .

Mimo akceptacji polskiego planu, szef polskiej egzekutywy obiecał, że „jest to drugorzędne” ze względu na fakt, że finansowanie może potrwać jeszcze kilka miesięcy, „mamy pieniądze i nadwyżkę budżetową” – powiedział.

Kilka dni temu szefowa Komisji Europejskiej (KE), Ursula von der Leyen, potwierdziła otwarcie przez Europę planu naprawy gospodarczej Polski o wartości 36 36 000 mln „gdy Polska udowodni, że przyjęła i wdrożyła swoje reformy. Rządy sądownictwa”.

Unia Europejska (UE) oskarżyła rząd Moraw o naruszenie regulaminu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego utworzonej przez ultrakonserwatywny rząd polski w 2017 roku. Kraj.

Choć Warszawa ogłosiła w zeszłym roku, że rozwiązuje organizację, nadal działa, a od końca października unijny sąd nałożył na Polskę milion euro dziennie.

Prezydent RP Andrzej Duda kilka tygodni temu zaproponował propozycję reformy sądownictwa, która zamykałaby izbę regulacyjną, nad którą obecnie dyskutuje Sejmowa Komisja Sądownictwa.

Telewizja Polsat potwierdziła w środę, że „oficjalne źródła w Brukseli” informacje finansowe dla Polski będą miały miejsce w najbliższą środę, a Ursula van der Leyen pojedzie do Warszawy następnego dnia. EFE

mag / dżem / pddp

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja Treści całości lub części Usług Efe jest surowo zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.