Water Benite przygotowuje przedolimpijskie z Brazylią – Burgos News | – Cyfrowa gazeta Burgos

burgosnoticias.com
| 19.06.2010 – 12:23

Kapitan Water Benite z San Pablo Burgos skupia się z brazylijską drużyną na przedolimpijskich przygotowaniach do znalezienia miejsca do gry na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 latem 2021 roku.

Obecnie brazylijska drużyna pracuje w polskim mieście Walfrich, w tym samym kraju, z którego wyjedzie do Clive, w tym samym kraju, gdzie zmierzy się z Polską w dwóch meczach towarzyskich we wtorek 22 czerwca i środę 23 czerwca.

„Nie mam dużo czasu na odpoczynek i rozłączanie się, ale czuję się dobrze. Przez kilka pierwszych dni przygotowań trenowałem indywidualnie, szczególnie po to, aby odzyskać niezręczność, jaką przyniosłem z play-offów z Lenovo Tenerife” – powiedział zawodnik z Burgos, którego koncentracja jest pierwsza w polskim zespole.

Krótki wyścig o bilet olimpijski

Drużyna prowadzona przez Alexandra Petrovica zmierzy się w grupie B turnieju, który odbędzie się w Splicie (Chorwacja), gdzie zmierzy się z Tunezją we wtorek 29 czerwca o 20:00, z Chorwacją w środę 30 czerwca. 20:00.

Dwie z trzech drużyn awansują do półfinału, gdzie w sobotę 3 lipca zmierzą się z dwoma najlepszymi drużynami w grupie A (druga i pierwsza), w skład której wchodzą Niemcy, Rosja i Meksyk. Dwie drużyny, które pokonały te mecze, spotkają się w finale w niedzielę 4 lipca.

„Wszystkie zespoły są bardzo podekscytowane zdobyciem miejsca na igrzyskach olimpijskich. Myślę, że nie tylko talent dla zawodników, ale także bardzo konsekwentne i bardzo trudne zespoły” – powiedział Water Benoit. Gracz San Pablo Burgos dodał: „To krótki konkurs i wszystko może się tam zdarzyć. Najważniejszą rzeczą jest skupienie się na nas i stworzenie dobrego produktu”.

Jeśli wygra bilet do Tokio, będzie to drugi występ kapitana Burgos na olimpiadzie z brazylijską drużyną: „Granie na igrzyskach to coś, co ogólnie może robić sportowiec. Miałem okazję i przywilej grać w moim kraju”. Przypomniał sobie Benoit JJ. OO. Rio 2016. „Myślę, że po raz drugi chce zrobić więcej. Jest duża nadzieja, teraz jest czas, aby nad tym popracować” – podkreślił.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *