Wbrew przeciwnościom Barty wygrywa na Wimbledonie

Nieco ponad miesiąc temu Ashleigh Barty była rozczarowana odejściem z Rolanda Garrosa, ponieważ z powodu kontuzji uda nie była w stanie ukończyć meczu drugiej rundy z Polką Magdą Linnett.

„Dużo płakałam. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Na końcu będzie srebrna podszewka i kiedy się dowiem, co to jest, poczuję się lepiej; na pewno tam będzie” – powiedziała na ten temat. okazja.

Pozytywna passa nie trwała długo i nie mogła trwać dłużej niż większość. Światowy numer jeden zamienił łzy rozczarowania na łzy szczęścia, gdy spełniła jedno ze swoich największych marzeń: wygranie Wimbledonu 2021, swojego drugiego tytułu wielkoszlemowego.

“Rozmawiałem z moim zespołem i mówili mi, że ukrywają przed mną wiele informacji, że nie powiedzieli mi wszystkiego, co do nich przyszło od niektórych specjalistów. W Australii nie było wielu radiologów, którzy widziałem moją kontuzję, która teoretycznie ma dwa miesiące. Możliwość można opisać. Granie tutaj na Wimbledonie to prawdziwy cud.”

Barty podniósł w ten sposób oczekiwania Czeszki Karoliny Pliskovej w poszukiwaniu swojej pierwszej „wielkiej”, która pokonała swoje 6-3, 6-7 (4/7), 6-3 w finale Mistrzostw Londynu. .

Barty, który ledwo walczył z pandemią w sezonie 2020, od prawie dwóch lat jest graczem numer jeden na świecie, ale znalazł się pod ostrzałem tych, którzy zastanawiali się, jak ktoś, kto nie grał w tenisa od prawie roku, może zostać na na szczycie rankingów.

Jednak jego jakość była w tym roku przytłaczająca, ponieważ oprócz Wimbledonu zdobył trzy tytuły: Yarra Valley, Miami Open i Stuttgart. Ponadto Australijka osiągnęła 9635 punktów, aby ugruntować pierwsze miejsce w rankingu WTA, dzięki czemu trzeci rok z rzędu mogła objąć prowadzenie.

Umieszczanie się na najwyższych pozycjach w tenisie było nieustanną walką dla Barty’ego, który w 2014 roku zerwał ze sportem, aby odświeżyć swój umysł: „Byłem ofiarą własnego osobistego sukcesu”, powiedział wtedy.

Jednak sukces leży w twojej naturze. W wieku 15 lat zdobył tytuł Wimbledonu jako junior. Dwa lata później jako zawodniczka deblowa dotarła do finałów trzech z czterech turniejów wielkoszlemowych, a w 2019 roku została mistrzynią Rolanda Garrosa. Nawet poza kortem tenisowym Australijka była zawodową krykiecistą, a na wakacjach z powodu pandemii została mistrzynią w Brookwater Golf Club.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *