Według byłego dyrektora OpenAI sztuczna inteligencja może być ostatnim wielkim wynalazkiem technologicznym ludzkości

Według byłego dyrektora OpenAI sztuczna inteligencja może być ostatnim wielkim wynalazkiem technologicznym ludzkości

W wywiadzie dla Business Insider Zach Cass, były dyrektor generalny OpenAI, powiedział, że sztuczna inteligencja „może być ostatnią technologią wynalezioną przez człowieka”.

Sztuczna inteligencja może spowodować, że przyszłe pokolenia przestaną się rozwijać, choć nie oznacza to, że Skynet może stać się rzeczywistością

Gorączkowy rozwój pozowania sztucznej inteligencji Wiele wątpliwości co do przyszłości ludzkości Dobrym tego dowodem jest niedawna ostrzeżenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego, że 60% stanowisk pracy zostanie na zawsze zmienionych z powodu sztucznej inteligencji. W rzeczywistości nawet sam dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, jest zaniepokojony, ponieważ wierzy, że ludzie będą musieli szybciej dostosowywać się do zmian związanych ze sztuczną inteligencją, a tym samym Oraz wpływ, jaki może to mieć na różne stanowiska pracy.

Cóż, teraz były dyrektor OpenAI poczynił odpowiednio przerażającą prognozę Sztuczna inteligencja może być ostatnim wielkim wynalazkiem technologicznym ludzkości.

Zdaniem Zacha Kassa sztuczna inteligencja może spowodować stagnację w wynajdywaniu nowych urządzeń i usług

W wywiadzie dla Business InsiderW przyszłości sztuczna inteligencja może spowodować… Nie oglądajmy więcej wynalazków technologicznych.

Słowami Cass:

„Nie spotkałem żadnego szanowanego przeze mnie eksperta branżowego, który nie dostrzegałby faktu, że może to być ostatnia technologia, jaką wymyśli człowiek i że odtąd sztuczna inteligencja po prostu napędza nas w niezwykłym tempie, w miarę jak żyjemy coraz bardziej z każdym dniem .” Pełniejsze, szczęśliwsze życie z mniejszym cierpieniem, no wiesz, odkrywanie innych światów i galaktyk itp.”.

Co więcej, na pytanie, czy sztuczna inteligencja może zakończyć świat tak, jak miało to miejsce w sadze o filmie Terminator, Cass odpowiedział, że w to wierzy. „Istnieje bardzo realna możliwość, że jedno lub kilka pokoleń przestanie się rozwijać ze względu na skutki braku konieczności rozwiązywania trudnych i interesujących problemów”.coś, co mogłoby spowodować Nasz mózg przestaje się rozwijać.

Na koniec, jeśli chodzi o przepisy dotyczące sztucznej inteligencji ogólnej (AGI), Zach Cass stwierdził, że trzy rzeczy uniemożliwiają jego wdrożenie: „Deficyt IT, deficyt energii, nadmierne regulacje lub zła polityka”.

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *